Harakiri Racing představuje další sezonu!

Harakiri Racing představuje další sezonu!

Letní přestávka pomalu končí a nastal čas odhalit plány na další sezonu. Harakiri Racing představilo celkem 3 nové závodní série, které doplní ještě stále probíhající vytrvalsotní šampionát. Pojďme si představit připravované šampionáty.

GT3 Sprint Series

Sprintový šampionát v kategorii GT3 navazuje na předchozí dvě sezony. Formát závodů zůstává nezměněn, tedy 45 min dlouhý sprint, ve čtvrtek od 20:00 a to vždy 1 za 14 dní. Celkem se pojedete 7 závodů s tím, že nejhorší výsledek se škrtá. Nově bude k dispozici i pořadí týmů. Počet členů není nijak omezen, ale pouze top 2 z týmu v daném závodě budou bodovat do týmového pořadí. Pro vítěže indiviuálního pořadí čekají poháry. První závod se jede na německém Nürburgringu a to 1. září. Přihlásit se můžete přes SimGrid ZDE.

GT4 Sprint Series

Ůterní večery budou opět vyhrazeny kategorii GT4. Ta oproti minulé sezoně doznala pár změn. Nově nás čekají 2 závody v délce 20 minut a to bez reverse gridu. Jezdci tedy absolvují 1 kvalifikaci a podle ní budou startovat do obou závodů. Pojede se zase 1 za 14 dní a to ve stejný týden jako GT3 sprinty. Týmové a individuální bodování bude shodné jako u GT3 sprintů a i zde si vítězové odvezou poháry. První závod nás čeká na trati Donington Park a to již 30. srpna. Přihlášky přes SimGrid ZDE.

Multi-class series

Novinkou pro podzimní sezonu je multi-class šampionát pro vozy kategorie GT3 a GT4. I v této sérii nás čeká 7 závodů a to vždy ve středu v opačný týden než sprintové série. Hodnocení týmů opět analogické jako ve sprintech a i zde si jezdci zazávodí o pěkné poháry. Kapacita je rozdělená na 30 vozů GT3 a 20 vozů GT4. Startujeme v USA na Circuit of The Americas a to 21. září. Přihlášky opět přes SimGrid na linku ZDE.

Podmínkou pro účast v šampionátech od Harakiri Racing je kromě přihlášení na SimGridu také přihlášení na komunitní DISCORD, kde jsou k dispozici všechny potřebné informace k účasti. Doufáme že Vás uvidíme na trati a že se CZ/SK jezdci neztratí ani v mezinárodní konkurenci!