#GetReal alebo rozbiehame niečo nové :)

#GetReal alebo rozbiehame niečo nové :)

Človek by si už myslel že za tých 8 rokov existencie Assetto Corsa je už dávno “po smrti” a že ho držia nad vodou iba niektoré drifterské skupiny a pár ortodoxných fanúšikov. Vyzerá to ale tak že Kunos lobby je stále plná serverov a vo svete sa ešte nejaké tie okruhové závody jazdia a Assetto Corsa má ešte čo ponúknuť. A to hlavne vďaka ešte stále aktívnej modderskej scéne a pár jedincom ako Ilja Jusupov alebo Peter Boese ktorí značne rozšírili možnosti či už vizuálne alebo aj technické a posunuli tento simulátor na úplne novú úroveň.

My sme takisto súčasťou tejto scény a keďže tvoríme mody ktoré sa tešia celkom slušnej obľube a zohnali sme slušného partnera v podobe firmy Netbis s.r.o. ktorá nám bezplatne poskytla technické vybavenie na prevádzku herných serverov, rozhodli sme sa rozšíriť možnosti ako zabiť voľný čas po večeroch a zorganizovať nejaké zaujímavé závody alebo šampionáty priamo pod hlavičkou Trained Monkey Modding.

Keďže náš tím veľmi úzko spolupracuje so závodným tímom Fullinrace Academy, najmä so závodníkom Petrom Čížkom, ktorému musíme jednoznačne poďakovať za umožnenie prístupu k jeho autám, telemetrii a zázemiu, budeme jazdiť hlavne autá z ponuky Trained Monkey Modding ktoré boli vytvorené za pomoci dát priamo z reálnych závodných okruhov – Octavia Cup, Škoda 130 RS, a ešte nezverejnená špecialitka v podobe Cupry Leon TCR SEQ 2019. Okrem týchto špeciálov pravdepdobne vyskúšame aj trošku “entry level” závodenie celkom obľúbené na reálnych tratiach – Renault Clio Cup ktorý síce nie je z našej dielne ale tento mod je veľmi dobre spracovaný a zábavný a určite ho otestujeme.

Isto sa ale pýtate prečo #GetReal Racing – odpoveď je jednoduchá, pretože naše virtuálne jazdenie chceme priblížiť čo najviac k reálnym závodom. Takže budú zmeny počasia (v rámci možností simulátoru), zmeny gripu, náhodné podmienky v nejakých rozsahoch, pravidlá inšpirované reálnymi závodnými pravidlami, rekonštrukcie reálnych závodných sérií atď…

Čo nás teda čaká a čo plánujeme na najbližšie týždne a mesiace? Najskôr si dáme pár testovacích závodov, kde otestujeme čo všetko naše servery vydržia a ako bude pracovať systém registrácie a správy závodov a šampionátov, popri tom otestujeme nejaké tie updaty našich áut a tratí. V pláne sú závody na všetkých autách ktoré som spomínal vyššie, k tomu vyberieme nejaké zaujímavé lokácie. Našim hlavným cieľom je ale zorganizovať plnohodnotné šampionáty kde o niečo pôjde, zohnali sme nejakých sponzorov čo boli ochotní zapojiť sa do tohto projektu a tak sa môžete tešiť na poriadne závody o zaujímavé ceny. Čo vám už teraz môžeme sľúbiť je že na trat dostaneme aj nejakých “reálnych” jazdcov či už Octavia Cupu alebo TCR. Okrem “bragging rights” pôjde aj o niečo hmatatelné čím sa budete môcť pochváliť nielen medzi kamarátmi. Po dohode v organizačnom tíme sme sa ale rozhodli že tieto šampionáty rozbehneme až od nového roka, budeme tak mať dosť času všetko poriadne pripraviť, aby to malo patričnú úroveň. Môžete sa tešiť na obľúbený Octavia Cup na stredoeurópskych tratiach, rekonštrukciu Európskeho šampionátu s vozom Škoda 130 RS z majstrovského roku 1981 alebo Cupra TCR Cup ktorú preženieme po zaujímavých tratiach nie len z Európy. Dovtedy ale bude určite čo jazdiť, budeme sa snažiť vyplniť voľné utorky a štvrtky tak aby sme nekolidovali s ostatnými komunitami v Čechách a na Slovensku. Samozrejme naše závody budú v rámci možností streamované prostredníctvom youtube kanálu nášho “mediálneho partnera” – Molda22 takže ak sa nebudete môcť zapojiť do závodenia budete si môcť užiť aspoň závod prostredníctvom streamu.

Začiatky sú vždy ťažké ale urobíme všetko čo bude v našich silách aby sme priniesli zaujímavé a férové závodenie na CZ/SK scénu a možno aj ďalej. Pokiaľ sa vám tento projekt páči a mali by ste záujem rozšíriť náš tím a prispieť ku zlepšeniu tohto projektu neváhajte sa ozvať, šikovné ruky nejakého web developera alebo programátora alebo niekoho zo sveta počítačovej grafiky by sa určite hodili.

Tím TMM #GetReal Racing (Fuzo)
(Originál článek: https://tm-modding.eu/getreal-alebo-rozbiehame-nieco-nove/?fbclid=IwAR2Ckb91uJ_n_hDUXoy-jcPxkqjFjF9wtUpQ9tOEo_VFmSBWoTenw2cJDN4)

První test závodu bude zítra 22.09., zde je událost:

SACHSENRING TEST RACE