Rozhovor s felippe02

Rozhovor s felippe02

Dnešní rozhovor je s felippe02 a postup k tomuto rozhovoru byl trošku odlišný od všech. Felippe02 mi poslal sám rozhovor a každý den se mne ptá, jestli už bude zveřejněný, tak mu do komentu napište třeba pár motivačních hlášek typu, jsi fakt rychlej, radost s tebou jezdit a pod., aby měl radost…

Proč jezdíš na PSku a ne na PC? Chystáš se na PS5?

PC mám zažité pro práci ve wordu a excelu a ne na hraní, i když vím, že na lepším, možná už i průměrném PC se dá rozběhnout vše a taky do her nastahovat spousta věcí což na PS nejde, ale na PS jsem vyrůstal a líbí se mi ta jednoduchost a pohodlí, takže strašně moc budu chtít PS5, ale většina z vás odejde na PC a to jestli vás budu následovat nerozhodnu já, ale stav mého konta po stržení hypotéky 😀

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně, a jaké? Máš cockpit, řadičku?

Spousty let jsem hrál výhradně F1 a gran turismo a pouze na ovladači, pak jsem potkal menší sebranku ňoumů a ti mě postupně dotlačili ke T300RS. Nedávno jsem i přes tvoje nedoporučení dokoupil F1 volant a zatím jsem plně spokojen. Změnu tudíž neplánuji dokud bude tohle vybavení sloužit a cockpit mám z ikei a řadičku v autě před barákem.

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

Sedí mi taková auta která sedí, GT3, placky a F1. Z tratí je to určitě SPA, byl jsem tam minulý rok na F1 a to jak je trať vsazená do terénu je  krása.

Co říkáš na Gran Turismo Sport?

Na Gran Turismu jsem vyrůstal, takže sport pro mě bylo menším zklamáním, ale do té doby jsem nic jiného pořádně nehrál, takže jsem na mouchy moc nehleděl.

Jakou hru-simulátor hraješ nejraději a proč?

Rozhodně AC, i když obsah a grafika zaostává, jízdní model mi přijde nejpřirozenější.

Jezdíš rád na Nordschleife?

V reálu s autem co není moje bych jezdil určitě rád. Na playstationu je to za trest, ale zároveň dobrý trénink.

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách, rally cross atd. a jak se Ti dařilo?

Zkušenosti mám nulové, moje první auto byla Felda, ale to se asi nepočítá.

Jakou závodní sérii a jezdce máš v reálu rád?

F1 a Kimi, v posledních letech na ni koukám hlavně kvůli němu a i když se mi moderní éra moc nezamlouvá, z pohledu techniky je neuvěřitelné co s těmi motory dokáží. Rád se koukám taky na DTM a rally cross.

Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

Můj první závod v GTS byl na pitlane, M6 na Suzuce. Jelikož bylo v názvu lobby pitlane.cz, tak nějak mi došlo, že budete mít internetové stránky. Ze začátku jsem se bál k vám chodit nějak pravidelně, protože jsem netušil jak to chodí a jestli se necpu například mezi elitu ČR, ale teď co jsem vás tak trochu poznal, jsem tu rád. Panuje tu kamarádská atmosféra, při tréninku v partě se pořád někdo s někým špičkuje a je tu sranda.

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod, a jak dlouho trénuješ?

Snažím se trénovat a připravovat na závody co mi práce dovolí, bohužel je znát, že mi na vás chybí tisíce km, jelikož jsem s AC začal začátkem léta. Když mám volno, vydržím u toho klidně 5 – 6 hodin nebo co mi dovolí oči.

Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK? Jaké závody a auta bys chtěl jet?

Neměnil bych nic, máte tu zajeté postupy a ty podle mě fungují na jedničku. Když budeme mluvit jen o AC tak se nebráním ničemu, i svině auto má něco do sebe a rád bych uměl ovládat vše, ne jen zavodní speciály.

Koho považuješ za svého největšího rivala?

Jak tu píše snad každý, považuju za něj hlavně sebe, ale jinak je to závod od závodu. Záleží jak komu sedne dané auto a nastavení. Dříve to byl hlavně RonStreicher a DanM3e46, ale to bylo v GTS. Po dlouhém přemlouvání se, jsem si ale musel přiznat, že Ron je jinde a Dan se mi přechodem na AC také dosti vzdálil, takže mám teď smůlu a schytávám od nich posměšky 😀

Jaký byl Tvůj nehorší a nejlepší závod na PITLANE CLUB CZ & SK?

Nejlepší byl rozhodně v rozjetém šampíku racestar s formulkou, kde jsem i s trochou štěstí dojel druhý a na nejhorší si naštěstí nevzpomínám, i když jezdím na chvostu, beru to jako učení a v AC je zábava ty auta řídit.

Chystáš se na sraz PITLANE CLUB CZ & SK? Byl jsi na srazu, a jaké dojmy z toho máš, chtěl bys něco změnit?

Na srazu jsem ještě nebyl, ale jestli se mi termín trefí do volna, rozhodně rád dorazím a poznám vás osobně.

Profil jezdce

felippe02

Comments

Leave a comment