PITLANE CLUB CZ & SK – 2014 – 2019

PITLANE CLUB CZ & SK – 2014 – 2019

PITLANE CLUB CZ & SK  vstupuje do své 6. sezóny a je to jen díky vám všem, kteří závodíte, pořádáte závody, ale i jen diskutujete na FB. Díky tomu tato skvělá komunita může navázat na velmi úspěšný rok 2018.

Tento rok začal hlavně ve znamení Gran Turisma Sport a překvapivě Assetto Corsy a F1 2017. Po dlouhé době se rozjel větší šampionát a to právě v Gran Turismu Sport – German Cup 2018, který měl obrovský úspěch a muselo se jezdit ve dvou lobby. Na jaře Needrace rozjel Glickenhouse mini šampionát v Assettě Corsa, což byl první šampionát v této hře, který se na Pitlane rozjel. A přes léto mnoho lidí přeslo z Gran Turisma Sport do Assetty Corsa a i Project Cars 2 a odjelo se spousty skvělých závodů v DZUDASR1CZ CUP jak v AC tak i v GTS a třeba i Tripple Crown v pCARS 2. Do toho malé šampionáty jako AMG Challenge v Gran Turismu Sport.

Největší boom začal od září, kdy se v AC rozjel DTM Oldschool a Racestar, ke konci roku PORSCHE 70TH ANNIVERSARY a Super Trofeo. V GTS se odjel Sprint Masters a GT Masters a hlavně se na podzim rozjeli šampionáty v pCARS2 jako ENS 1,2 a dva neuvěřitelné 3. hodinové závody na konci roku. Už jen podle toho součtu je vidět, že to byl velmi úspěšný rok a hlavně díky adminům jednotlivých šampionátů se rozšířila komunita závodníků a je to vidět i na skupinovém facebooku 🙂 Jen malinké povzdechnutí nad malou účastí v F1 2018 🙁

Další neuvěřitelná věc bylo uskutečnění dvou srazů na motokárách a to v tradičních Hořovicích, tak i v Brně – Modřicích, kde jsme si skvěle zazávodili a užili skvělou atmosféru 🙂

V novém roce doufám, že se zájem ještě rozšíří a snad i proto se plánuje dojet v pCARS2 ENS2 sérii a bude se pokračovat na 3. sérii, která posune závodění v pCARS2 zase o kus dál. V AC budeme pokračovat v rozjetém Super Trofeu, který má velmi zajímavý vývoj a rozjedeme Racestar 2019. V GTS zase rozjíždíme GT Master 2019 atd. Možná i během roku zkusíme vypsat pár závodů pro PC, které se taky pomalu začíná preferovat díky bývalým jezdcům na PS4.

Přeji Vám další úspěšný rychlý rok a všem děkuji za přízeň PITLANE CLUB CZ & SK  🙂

Eisy

Comments

Leave a comment