Konec šampionátu RACESTAR 2018 v AC

Konec šampionátu RACESTAR 2018 v AC

Skončil nám první velký šampionát v Assettě Corsa, který jsme začínali v září. Odjelo se celkově 10 závodů a princip šampinátu byla simulace kariéry závodníka, který začne od nižších kategorií a jako vrchol bude vstup do F1. Proto se začalo touring vozy, poté GT4, F4. S GT3 jsme zajeli dva závody a jeden jako simulaci 24 h na Nordschleife. S GT3 jsme přesedli na výborná auta ze zaniklé série GT2 ve Ferrari 458 a aktuální GTE od Porsche. A poslední dva závody jsme dali už s hodně rychlými raketami, nejprve LMP1 2014 jako simulace 6 h Silverstone a včerejší F1 ve Ferrari ve specifikaci roku 2017 na SPA.

Šampionátu se zúčastnilo celkově 24 jezdců a 11 teamů z toho jich 21 bodovalo a největším smolařem se stal SchejaL, který odjel 5 závodů a nezískal ani bod.

Racestar 2018 se vyvíjel zajímavě a díky neúčasti velkého favorita Jigga_StRiKeR v prvních dvou závodech byl boj o první místo do posledního závodu. Ale Jigga_StRiKeR velmi nahrávali poslední dva vozy LMP1 a F1, které mu sedli a suverénně oba víkendy zvítězil a tím si zajistil dostatek bodů. Na druhém místě jsem se dostal já a i do posledního závodu jsem startoval jen s jednobodovou ztrátou na Jiggu, ale v té F1 je neporazitelný. Na třetím místě i přes absenci v posledním finálovém závodě skončil RonStreicher, který dokázal vyhrát s Audi TT na RB Ringu.

Myslím, že šampionát splnil očekávání a všichni si mohli vyzkoušet různé kategorie závodních vozů na všelijakých okruzích. Jen velká skoda, že se většina bojí LMP1, které se řídí fantasticky. U F1 obavy chápu, protože uřídit této monstrum z královské disciplíny není opravdu jednoduché 🙂

Zde jsou oficiální výsledky 🙂

RACESTAR 2018 – AC

Comments

Leave a comment