Rozhovor s Czert82

Rozhovor s Czert82

Ahoj všichni, zdraví vás Jirka a David – jD simracing team. 

Vítejte v ENS zpravodajství. Dnes jsme si do studia pozvali Czert82a, skvělého jezdce Endurance GT3 series 2, který pořádáme na Pitlane Club CZ & SK. Máme za sebou prvním závod na australském Bathurstu, za dva týdny nás čeká legendární Monza, kde nás čeká nelítostný souboj o desetinky díky nabitému a vyrovnanému startovnímu poli.

 Ahoj Czert82, díky za tvůj čas a dovol nám tedy položit pár otázek:

 Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

Někdy zkraje jara jsem hledal nějaké skupiny na FCB, kde by se našli nějací závodníci v PC2 a přišlo mi, že je skupina docela aktivní. Bohužel v té době hlavně v GT a AC.

Jak ses dozvěděl o ENS2?

Vždy jsem hledal aktivní jezdce z ČR kdo jezdí GT3 a když jsem viděl, že pár kluků od nás jako Hudomakki, věčný to soupeř z nedělních závodů na Grip E-racing, začalo jezdit sérii GT3 s vámi tak jsem měl jasno.

Jak dlouho jezdíš pCARS2 a jaký byl tvůj nejdelší závod?

Otázka spíš zní, jak dlouho jezdím virtuálně. Volant a k tomu pCARS2 jsem koupil někdy v Únoru, takže asi takovou dobu se tomu věnuji – necelý rok. Nejdelší závod, asi to byl právě teď ten Bathurst a bylo to super.

Jaký vůz do ENS2 si zvolil a co rozhodlo ve výběru?

Zvolil jsem McLaren 650 GT3 po mnoha testech. Přišlo mi to auto stabilní, hezký zvuk a prostě mi sedlo. Je to paradox, protože v reálném životě fanda McLarenů moc nejsem.

 Kolik času věnuješ přípravě před závodem?

Jak před kterým závodem, ale na ENS2 se připravuji relativně pečlivě. Ty auta GT3 jsou fantastický a baví mě hledat limit a učit se setup, nastavit taktiku apod.

 Na jakou trať z kalendáře se nejvíce těšíš a proč?

Mrzí mě, že tu není Nordschleife,nebo Long Beach, což jsou moje oblíbený tratě. Asi budu jediný, ale já mám opravdu moc rád Bathurst a cítím se na něm fakt dobře. Nemám rád rovný tratě typu Monza, ale spíš zakroucený věci.Takže asi ten Bathurst byl pro mě nej hned na začátku série.

Co říkáš na systém TT kvalifikace pro rozřazení jezdců do lobby?

Pro mě je to něco nového, zatím nemohu říct jestli je to špatné nebo dobré. Je to pro všechny stejné a myslím, že třeba přijdeme na lepší způsob, ale prozatím to je docela fajn.

Je pro tebe zajímavá klasifikace týmů?

Rozhodně. S mým parťákem Radovan80 hodně řešíme daný závod a setup, zkoušíme potrénovat spolu, hledat stopu, v párty při závodě si sdělujeme informace o jezdcích, trati atd.baví mě to.

Koho tipuješ na vítěze šampionátu v jednotlivcích?

Těžko říct, těch lidí je tam hodně. Kdyby jel celý seriál Majkl87 tak bych tipnul jeho. Takhle dávám největší šance asi mému parťákovi Radovan80. Je strašně konzistentní a přitom hodně rychlý a to bude základ.

Co by si na šampionátu ENS vylepšil do budoucna?

Osobně bych jí udělal delší. 6 závodů se mi zdá jako málo a když se ti jeden nepovede tak se to těžce dohání. Za mě by bylo ideál 8-10 závodů, klidně i víc ať to má grády. Také by nebylo špatné udělat na FCB anketu pro výběr tratí pro další sezónu 😉

Jaké máš vybavení pro simracing? Typ konzole, TV, monitor, volant, pedály, playseat, apod.

Mám první verzi PS4, volant Thrustmaster T300 Alcantara Ferrari 599XX EVO replica, pedály T3PA, televizi od Samsungu 117cm a playseat challenge. Ta sedačka mi čim dál míň vyhovuje tak pokukuju po nějakým upgrade. Třeba v průběhu zimy se něco podaří pošetřit.

 Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK?

Tohle asi není otázka pro mě, já tam v podstatě sleduji jen ENS2, ostatní série mi nic neříkají protože ty hry jako GT a AC nehraji.

Jestli chceš, prozraď nám něco o sobě, zájmy – koníčky., vztah k motorsportu apod.

Takže jsem z Prahy, to asi z přizvuku v chatu poznáte a kdyby ne tak Hudomakki to nikdy nezapomene připomenout 😊 Jinak koníčky hlavně všemožnej sport aktivně i pasivně. No a motorsport je krásná zábava. Od mala sleduji závody formulí a motoGP, nyní jsem hodně přešel na Blancpain a různé endurance 24h kde jezdí auta GT3 a hlavně pak LeMans. To je můj sen se tam někdy podívat a na živo to vidět a slyšet.

Děkujeme moc za rozhovor a přejeme ti mnoho úspěchů v této Endurance GT3 sérii. Vám čtenářům děkujeme za sledování a přejeme vám hezký zbytek dne.

 Moc děkujeme za rozhovor

jD simracing team / pořadatelé ENS

Comments

Leave a comment