Rozhovor DanM3e46

Rozhovor DanM3e46

Dnešní rozhovor je s jezdcem, který s námi jezdí teprve pár měsíců v Assetto Corsa a hned od začátku jezdí pravidelně na bodech a na bedně. V DanM3e46 je ještě hodně potencionálu, závody nikdy nevzdává a od září v nových šampionátech si myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme 🙂

Jak dlouho závodíš na psku, jezdil jsi GT a jaká verze se Ti nejvíce líbila? Kdo Tě k tomu dostal?

Jezdím zhruba 15 let. GT bylo vždy mezi prvními hrami co jsem kupoval. 5 a 6 byly fajn

Už si ani nevzpomínám kdo mě k tomu dostal.Myslím,že já sám a touha alespoň trochu si zazávodit.

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně a jaké? Máš cockpit?

Začínal jsem na DS. Zlom nastal s nákupem mého prvního volantu a to G25. Rovnou s volantem jsem si pořídil i playseat. Po asi dvou letech intenzivního hraní G25 odešla a nahradil jsem ji G27. S nástupem ps4 přišla vynucená změna a já sáhnul po T500. I přes spokojenost s tímto volantem nastala rychlá výměna za TGT a s tímto volantem jezdím stále. Pokud bude změna tak za Fanatec. Playseat mám stále stejný a své kolegy závodníky rozčiluju na párty jeho sladkým vrzáním. 😀

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

Vždy mě nejvíc bavily GT3. Mám rád městské okruhy – (Monte Carlo).

Co říkáš na Gran Turismo Sport?

S koupí ps4 souvisel i nákup GTS. Hrál jsem to zhruba půl roku a užíval si závody s novými virtuálními kamarády. S GTS jsem skončil zhruba v květnu po tom co jsem se blíže seznámil s novou hrou a to Asseto Corsa. GTS je fajn na vybarvování aut a na to, že si můžou zajezdit moji dva prckové. Jízdní model je tragický.

Jakou hru-simulátor hraješ nejraději a proč?

V tuto chvíli je to bezkonkurenčně Asseto Corsa. Miluju chování aut a jejich zvuk. V závodě mám opravdu pocit, že závodím a ne že hraju hru. Asi všichni pochopí jak to myslím.

Jezdíš rád na Nordschleife?

Miluju tuhle trať. Pokaždé když jsem si chtěl jen tak zajezdit, vybral jsem si tuto trať a šel si zařádit.

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách, rallycross atd. a jak se Ti dařilo?

V reálu jsem jezdil jen na motokárách a i přestože vážím jako dva průměrní závodníci dohromady, nevedl jsem si špatně. 😂

Jakou závodní sérii a jezdce máš v reálu rád?

Líbí se mi rallycross, rallye, GT3. Sebastian Loeb

Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

Hledal jsem skupiny, které pořádají závody a narazil na vás.

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod, a jak dlouho trénuješ?

Když je možnost, připravím se rád na závod. Otestuju gumy, spotřebu a trénuju trať. Chvilku mi trvá než si zvyknu na auto a než si najedu trať. Dost často pořádně nestihnu do závodu potrénovat a o to větší je to pak legrace na trati.

Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK? Jaké závody a auta bys chtěl jet?

Nemám nic co bych změnil. Jezdí se tu vše na co si člověk vzpomene a občas je to veliká výzva viz .historické formule.😀. Není problém domluvit si tu i svůj šampík, teď třeba aktuálně staré DTM. Prostě vše funguje jak má. Jen tak dál a víc nových kvalitních závodníků.

Koho považuješ za svého největšího rivala?

V GTS byl můj největší rival Felipe 02, ale v AC je to RonStreicher, Pavel Eisy, Dili, Davidjeborec a Jarda. Takže vlastně skoro všichni 😂😂

Jaký byl Tvůj nehorší a nejlepší závod na PITLANE CLUB CZ & SK?

Nejhorší závod byla Valelunga a Ferrari F40. Nejlepší byla opět Valelunga, s Ferrari 599 GTB  a moje první bedna na Pitlane.

Profil jezdce:

DanM3e46

Comments

Leave a comment