luckyluke_cz – Rozhovor s jezdcem

luckyluke_cz – Rozhovor s jezdcem

Jezdce luckyluke_cz mnohým představovat nemusím, jezdí s námi min. od roku 2015 (nejdříve pod nickem MrSuski) a jako parťáka Vozemboucha v Super GT. Znám ho i z osobního setkání a jedná se velmi rychlého jezdce (jak se i ukazuje v posledních závodech v GTS). Bohužel nedostatek času mu způsobuje, že nejezdí v pravidelných šampionátech.

 

Jak dlouho závodíš na psku, jezdil jsi GT a jaká verze se Ti nejvíce líbila? Kdo Tě k tomu dostal?

 

Na PSku moc dlouho nejezdím, konkrétně od dubna nebo května 2015, dostal jsem se k tomu přes GT Academy 🙂 Vykoukl na mě titulek na Facebooku “Splň si svůj se a staň se profesionálním jezdcem” nebo něco takového a k tomu jsem se nenechal dlouho vybízet, o závodění sním už od malička, ale nikdy na to nebyli peníze. Najednou mi to ukázalo relativně levnou cestu, jak se k závodění dostat, tak jsem neváhal. Pořídil PS3 na aukru a k tomu velmi výhodně volant. Byl jsem připravený po GT Academy zase vše prodat, pokud neuspěju. Do té doby jsem PS neměl a vůbec jsem netušil, jak je online závodění rozšířené. Naposledy jsem jezdil na PC v roce 2005!! původní Need for Speed Most Wanted při své největší slávě :-)) , tam ještě žádné online ježdění a soupeření nebylo, nebo aspoň ne na funkční úrovni 🙂

 

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně a jaké? Máš cockpit?

 

Do loňského roku jsem měl základní volant Logitech GT Driving Force, ale v momentě, kdy jsem se pustil do DiRT Rally, tak jsem o něj začal mít strach :)) Takže jsem pořídil Thrustmaster T300. Nic jsem k němu nedokupoval, takže vše v základní výbavě. Kokpit nemám, tak trochu nejsem přesvědčený o tom, že by mě to zrychlilo, tak o tom radši ani neuvažuju. A nebo si to aspoň takhle obhajuju 😀 …

 

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

 

Nejradši mám asi gt3 a auta DTM. Co se týká tratí, tak mám rád technické, jako třeba Brands Hatch, nebo z těch nových v GTS např. Alsace – Village.

Co říkáš na Gran Turismo Sport?

 

Jsem rád, že konečně když se přepnu do kokpitu, tak mě nečeká černá palubka a zvuky nejsou jak z mixéru 😀 .. na GT6 mě štvalo, když jsem si vzal nějakou hezkou silnou ameriku a do sluchátek se ozvalo, co se ozvalo :)) .. jízdní model nedokážu posoudit, nikdy jsem v těch autech v reálu neseděl, takže podle mě má každá hra nějakou fyziku, kterou musím ovládnout. Jasně, arkádu poznám, ale jestli je víc reálný GT Sport, Project Cars 2, Assetto Corsa nebo třeba iRacing, to opravdu nevím. Každé je jiné, těžké a chce to čas se s tím naučit jezdit.

Jakou hru-simulátor hraješ nejraději a proč?

 

Po tom, co jsem přešel na PS4 jsem dlouho na něco čekal. Nebylo nové GT, na které jsem byl zvyklý a tak mě zlákal DiRT Rally. Mám rád rozbitý tratě a nečistý povrchy. Dokonce se mi podařilo s předokolkou utrhnout světový rekord na RZ v Monte Karlu a Německu, který ještě o Vánocích 2017 platil :)) Rychle jsem ale přišel na to, jak je to časově náročný, snad ještě víc, než okruhy a klobouk dolů před tím, jak to někteří mají najeté a dokážou jet pilu. Bohužel pak vyšel DiRT4 a všichni přešli tam a já o tom nebyl přesvědčený, nezdálo se mi to z recenzí tak dobrý, takže jsem přestal i s tím, páč nebylo s kým jezdit (tady v ČR).

Obecně hraju to, kde jezdí dobrá parta, takže jsem postupně pořídil Project Cars 2, GT Sport a posledním přírůstkem je Assetto Corsa. Zvažuju F1 2017 a občas se sklouznu na iRacing.

Jezdíš rád na Nordschleife?

 

Dřív jsem ho rád neměl, ale od té doby, co jsem si na něm byl zajezdit ve skutečnosti mi okruh tak nějak sám od sebe přirostl k srdci. Popravdě to bylo ale spíš o té atmosféře a zážitku s přáteli. Ta jízda po okruhu samotná nebyla nic moc, páč jsme to trochu nevychytali s načasováním a když jsme na NS přijeli, tak začalo chumelit, což v kombinaci s letním sportovním obutím na pronajmuté závodní Fiestě ST udělalo své. Sníh sice nezůstával, rychle roztál, ale díky teplotě kolem nuly byla trať i tak jako jedno velký kluziště 😀 ..Fiestu jsem dovezl v celku zpět a to se počítá.. teď už se spoň nerozčiluju v simulátorech, kdy auto po trati klouže tak, že si říkám, že to není možný.. teď už si myslím, že to klidně je možný 🙂 …

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách, rallycross atd. a jak se Ti dařilo?

 

Mám zkušenost akorát v reálném hobby závodění. Odhodlal jsem se k tomu právě díky virtuálnímu závodění. Jezdil jsem pár Amatér Cupů, ale nemám tu správnou techniku, nebo spíš.. technika by byla, ale mám ji jako daily a je mi líto jí drtit na Cupech. Nicméně občas se neuhlídám a jedu potrápit pány v kategorii sériových aut, kde dost často ty “série” jsou podezřele přifouklý a ta klec tam asi taky nebývá uplně z výroby 😀 Každopádně zábava je to super.

V roce 2017 jsem si zajel motokárový pohár v Hodoníně, série tuším šesti závodů a ve výsledku jsem bojoval o top 5 mezi amatéry. Sérii vřele doporučuju. Bavilo mě to hodně a dalo mi to hodně. Jezdci byli vyrovnaní, takže o napínavý souboje nebylo nouze. Závody v dešti byly perfektním zpestřením a kdybych si mohl vybrat, tak bych jel nejradši všechny závody na vodě :))

Jeden z mých závodních snů je zajet si RallyCross.

Jakou závodní sérii a jezdce máš v reálu rád?

 

Mám rád jezdce, kteří trochu za jízdy přemýšlí 🙂 Jinak nemám žádné preference.. Hlavně rychlá kola a vítaný bonus je uskákaná trať a neposlušný auto 🙂

Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

 

Pátral jsem po tom, kdo byli výherci GT Academy a kde jezdí a narazil jsem na Pitlane. Kluci mě přijali mezi sebe velmi rychle 🙂

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod, a jak dlouho trénuješ?

 

Dřív ano, teď z časových důvodů moc ne.. jedu chvíli před závodem a spíš se snažím co nejvíc jezdit závod jako takový.. mám se ještě co učit v trpělivosti, abych při delším závodě neudělal chybu.. Dokážu být rychlý v kvalifikaci, ale v závodě vydržím 2-3 kola nechybovat a pak to zaručeně v nějaké zatáčce otočím :)) To je takový můj podpis :)) Takže trénuju spíš vytrvalost než maximální rychlost.

Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK? Jaké závody a auta bys chtěl jet?

 

V téhle otázce asi moc nepomůžu, páč se mi líbí tak, jak to je 🙂 Jedině možná nějaký ofiko šampík třeba i se sponzory.

Koho považuješ za svého největšího rivala?¨

 

Teď aktuálně jsem největší komplikací já sám sobě 😉 ..

Jaký byl Tvůj nehorší a nejlepší závod na PITLANE CLUB CZ & SK?

 

Alsace – Village s Hondou NSX gr.3, neděle 21.1.2018. Šílená trať a ještě šílenější auto. Obojí jsem od první zatáčky začal nenávidět, ale po pár kolech jsem trati i autu přišel na chuť a vyklubal se z toho pro mě překvapivě jeden z nejzábavnějších závodů, co jsem kdy jel 🙂 ..

 

Profil jezdce je zde:

LuckyLuke_CZ

 

 

 

Comments

Leave a comment