Exkluzivní rozhovor – theworld455

Exkluzivní rozhovor – theworld455

Další rozhovor je jedním z nejmladších závodníků s přezdívkou theworld455. Někteří ho nedokázali rozdýchat, když je předjížděl a bojoval o pódia. Poslední dobou moc nejezdí a doufám, že se zpět vrátí 🙂

world

Jak dlouho závodíš na ps3 a jaká verze GT se Ti nejvíce líbila? Kdo Tě k tomu dostal a proč zrovna na GT?

Na PS3 jsem začal jezdit ve hře GT5 a pak jsem přešel na GT6. Z PS3 verzí mam nejradši GT6, oproti GT5 je jízda rychlejší a auta tolik nekloužou. Dřívější verze byli pro mě jen zábavnou arkádou 🙂

Odjakživa mam rád auta, takže jsem si po koupě PS2 koupil i hru GT3. Na GT jsem narazil náhodou, když táta jednoho dne přinesl půjčeného PS a ktomu GT.

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně a jaké? Máš cockpit?

Jezdím na volantu Logitech G27 – volant jsem koupil použitý před dlouhou dobou a ještě jsem se nesetkal s nějakou chybou. S volantem jsem velice spokojen, takže bych do jiného nešel. Dřívě jsem měl “custom cockpit“ ze stolku a sedačky ze sanitky 😀 Po renovaci pokoje už jezdím s volantem připevněným na psacím stole a sedím u toho na kancelářským křesle. (Tato změna měla velký dopad na moje výsledky)

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

Je mi jedno s čím jedu, ale radši mám rád auta která nejsou závodně upravena. Už jen kvůli tomu, že závodní auta hodně nedotáčejí a to mi nevyhovuje. A mezi tratě které mam rád patří Nurburgring, Tsukuba, Matterhorn, Laguna seca.

Kterou trať bys chtěl mít v GT a kterou naopak považuješ za zbytečnou?

V GT mi hrozně chybí nějaké horské tratě, nejlépe japonské. Spíše hovadina pro driftery a touge nadšence. Nebo nějaké české tratě Brno či Sosnová. No, největší zbytečnost je ta nová Sierra, tolik úsilí vloženo do kusu hnoje, kterou stejně nikdo nehraje.

Jezdíš rád na Nordschleife?

Rozhodně, s tátou jsem na téhle trati ve hře Gran Turismo 4 najezdil spoustu kilometrů a stále mě neomrzela. U mě je Nordschleife na 1.místě v mém žebříčku nejoblíbenějších tratí 🙂

Proč máš takový nick?

Nick jsem si vymyslel, byl to jeden z mnoha co jsem používal. Vystřídal jsem jich hodně 🙂

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách, rallycross atd. a jak se Ti dařilo?

Zrovna dneska jsem měl první zkušenost s motokáráma, musím říct že to je těžší než to vypadá. Ale po pár kolech jsem se do toho dostal a byl jsem 8 setin nad limitem, abych mohl na rychlejší motokáry se kterými tam jezdí závody.

Jak často trávíš hraním?

V mém věku mám docela dost volného času, takže hry hraji dost. Spíše hraju na počítači (CS:GO,LFS atd..) a po večerech závodím na GT6 🙂

Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

Přišel jsem do Vokyho místnosti kde trénoval na GT300 BRZ, a podle něj jsem byl dost rychlej, tak říkal ať si přijdu zajezdit s Pitlane.

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod a jak dlouho trénuješ?

Od doby co nemám cockpit vůbec netrénuji, max 15 min před závodem.

Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK? Jaké závody a auta bys chtěl jet?

Změnil bych systém přihlašování do závodů. Systém přihlašování do závodu jako to májí ostatní weby (GTarena, Gamebazar), mi přijdou mnohem přehlednější. Nebo si zamlouvat místo v lobby u Eisyho jako tomu bývá u Super GT či DTM, pak se vždycky sejdeme v čas a hned jedeme. Rozhodně bych rád uvítal nějaké závody NASCAR.

Koho považuješ za svého největšího rivala?

Nemam žádného vybraného rivala, ale rivalita objeví v každém závodě. Pokud mi to zrovna jde, tak mam nejradši souboje s Eisym, DJRaspby, Dzudas a další blázny 🙂

Profil jezdce najdete zde:

theworld455

Comments

  1. Tak to jsme na tom skoro stejně. Od listopadu mi je16 🙂

  2. A kolik má theworld455 let ?

  3. […] Rozhovor s jezdcem najdete zde: http://pitlaneclub.cz/exkluzivni-rozhovor-theworld455/ […]

Leave a comment