Jochen Hahn jede do Mostu v čele FIA ETRC, Lacko hned za ním

Jochen Hahn jede do Mostu v čele FIA ETRC, Lacko hned za ním

O víkendu 3.-4. Srpna čeká na fanoušky motorsportu a především toho truckerského závodění český závod FIA European Truck Racing Championship, tedy podívané, která do Mostu již 24 let láká tisíce diváků. Letos slaví také autodrom Most, a to hned pěkné 33 výročí otevření autodromu na bývalé výsypce dolu Vrbenský. Pro diváky je opět připravený bohatý doprovodný program, včetně sázení na závody, dětských atrakcí, či taxi jízd.

DSCF5546

Na čele FIA European Truck Racing Championship zatím úřaduje Němec Jochen Hahn s MANem, který sebral vedení těsně před Mostem našemu Adamu Lackovi s Buggyrou. Maďarský závod na Hungaroringu tak trochu zkazil radost týmu z Roudnice nad Labem, ale moc se těší na domácí závod, kde za podpory svým věrných fanoušků se s Hahnem poperou o místo na nejvyšším stupni FIA ETRC 2016. Adam Lacko potřebuje s Buggyrou dohnat 13 bodů, aby se mohl vrátit na trůn a ukázat tak divákům své umění a umění celého týmu Buggyra. Adamův kolega Jiří Forman se v první sezóně seznamuje se závodními okruhy a nejvíce bodů mu přinesl poslední závod na Hungaroringu. Formanovi patří zatím desátá příčka v evropském šampionátu.

DSCF5533

Poslední závod na Hungaroringu byl velmi smolný pro dalšího českého truckera Frankieho Vojtíška na MANu, kterého dost nevybíravě sestřelil domácí jezdec Norbert Kiss s Mercedesem stáje Tankpool 24, z druhého místa ho poslal proti zdi. Vojtíškův truck za velké pomoci dobrovolníků absolvuje velice náročnou opravu. Sám jezdec byl s hematonem na noze ve Vinohradské nemocnici, i přes to pevně věříme, že se truck stihne opravit a Frankie Vojtíšek bude pro domácí závod sezóny. Vojtíšek zatím nasbíral dvacet bodů a patří mu třinácté místo.

DSCF5584

Jeden ze závodů v Maďarsku vyhrála Stefi Halm z Německa na MANu, dvakrát se tam radoval Jochen Hahn a jednou náš Adam Lacko, a to lépe bodovaný pohárový závod. Určitě se bude v Mostě snažit obhájce loňského titulu Maďar Norbert Kiss s Mercedesem týmu Tankpool 24, doufejme, že o něco lépe, než předvedl při souboji s Vojtíškem na domácí půdě. Překvapením sezóny jsou výkony Francouze Janiece s MANem týmu Lion, který ztrácí na třetího Kisse jen 19 bodů. Za ním pak následují Reinert, nadějná Steffi Halm, několikanásobný šampion Gerd Kerber s Ivecem, který taktéž jezdil s Buggyrou MK002, nebo s DAFem, pak následují Němci Sasha Lenz na MANu a Elen Lohr s Monackou vlajkou a náš Forman s Buggyrou. Ryan Smith si v Maďarsku počínal velmi dobře, uvidíme, co předvede v Mostě, stejně tak, jako jeho krajan Shane Brereton. Za nějaký ten bod budou vděční i Dominigue Orsini s Mercedesem, tak i Kleinnagelvoort se Scánií.

DSCF5556

V pátek máme na programu volné jízdy, od soboty pak uvidíme kvalifikaci, superpole a pak dvě bodované jízdy, celkový harmonogram naleznete zde. Měřená kvalifikace začíná v 10,55h a první sobotní závod pak ve 14,20. Do té doby bude k vidění i závod Škoda Octavia Cupu, který začíná ve 12,20h.

Bohatý doprovodný program naleznete zde a ceníky vstupného můžete prohlédnout tady:

Děti do 130 cm výšky – vstup zdarma

Děti nad 130 cm – do 17 let včetně lze zakoupit zvýhodněné dětské vstupné 90kČ

ZTP – vstup zdarma, místo vstupenky se návštěvník prokáže průkazkou ZTP

ZTP/P – vstup zdarma, a to i pro doprovod (jedna osoba); návštěvník se prokáže průkazkou ZTP

Jednodenní 150Kč, dvoudenní 450Kč.

Průběžné pořadí před Mostem prohlédnete zde:

http://www.fiaetrc.com/standings?filter_standing_type=0_0_drivers

Těšíme se na Vás na setkání v Mostě 3.-.4. srpna.

Vláďa Rožánek

Comments

Leave a comment