Sports Car Challenge zahájilo v Misanu

Sports Car Challenge zahájilo v Misanu

V dobré společnosti závodů Blancpain series začala na italském autodromu Marco Simoncelliho v Misanu sezóna rychlých prototypů Sports Car Challenge 2016. Tato série patřila mezi pravidelné hosty mosteckých závodů a po odmlce se tam loni vrátila. Několik pěkných představení absolvovala i na automotodromu v Brně.

StartMost

Autodrom v Misanu traduje svoji historii od roku 1970 a po různých modifikacích nyní měří 4064m.

Dostavení si na něm dali účastníci letošní prototypové série, která patří mezi hodně rychlé série. Nejrychlejším jezdcem se stal Fabien Plenz s Normou BMW, který zajel své nejrychlejší kolo průměrem 138,6Km/h.

StollerGroerEizenhammer

Loňský šampion Fabien Plenz zvítězil s náskokem skoro jedné minuty na druhého Tonny Tulpeho s další Normou BMW a třetí skončil celkově vítěz divize 2 Švýcar Simon Stoller s PRC  FPR6 Honda. I druhý závod znamenal vítězné tažení pro loňského šampiona, čekal tlak od Siggi Pfeiffera, ale ten netrval dlouho a po problémech s pneumatikami skončil Pfeiffer se třetím vozem Norma BMW druhý s dvacetisekundovým odstupem. Loňský velký soupeř Plenze, Andreas Fiedler na PRC WR60 Audi Turbo neměl zrovna šťastný úvod, když se mu roztrhla kliková hřídel jeho prototypu.  ,,Byla to jediná součást vozu, kterou jsme přes zimu nevyměnily,, poznamenal frustrovaný Fiedler. Podobně dopadl i Seibold, který se k závodům SCC po delší pauze opět vrátil. Ten skončil s PRC WPR60 BMW hned v tréninkových jízdách.

Fiedler

Turri Breitenmoser se seznamoval s novým PRC Ford a bral dvě čtvrtá místa ve své divizi, když s prodlužující se délkou závodu nabíral dech a ve druhé jízdě zajel svůj nejlepší čas. V první divizi představil novinku Pupprechter  a Normou kompresor Honda skončil pátý.

PlenzFiedler

Divize druhá měla dva různé vítěze. V první jízdě měl Simon Stoller za sebou Rakušana Groera s Ligierem Honda poměrně daleko. Třetí skončil Happy Behler s PRC Honda. Jay Boyd první závod nedokončil a Evi Eizenhammer s Normou Honda pole uzavírala. Nováček Thomas Amweg, několikanásobný mistr Švýcarska v F3 se musel bohužel pro něj odporoučet už po kvalifikaci, kvůli poruše na řízení jeho PRC FPR9 Honda. Norbert Groer s Ligierem  JS51 závod číslo dvě vyhrál, když jel na intermediate směsi, byl to boj, ale s vítězným koncem, to byl závod pro mě, poznamenal po závodě Rakušan. Loňský šampion D2 Jay Boyd z Německa s Normou Honda skončil druhý a Simon Stoller ze Švýcarska dojel pro bronz.

Výsledky SCC Misano 2016

 

  1. Jízda

Divize 1:

Fabian Plenz (D) – Norma BMW

Tonny Tulpe (D) – Norma BMW

Siegmar Pfeiffer (D) – Norma BMW

 

Divize 2:

Simon Stoller (CH) – PRC FPR6 Honda

Norbert Groer (A) – Ligier JS51 Honda

Happy Behler (D) – PRC Honda

 

  1. Jízda

Divize 1:

Fabian Plenz (D) – Norma BMW

Siegmar Pfeiffer (D) – Norma BMW

Tonny Tulpe (D) – Norma BMW

 

Divize 2:

Norbert Groer (A) – Ligier JS51 Honda

Jay Boyd (D) – Norma Honda

Simon Stoller (CH) – PRC FPR6 Honda

 

Vláďa Rožánek, iRacingNews.cz

 

Comments

Leave a comment