Justin Wilson 1978-2015

Justin Wilson 1978-2015

Britský závodník Justin Wilson zemřel na následky zranění hlavy, které utrpěl v závěru závodu na 500 mil v Poconu amerického šampionátu IndyCar.

Sedmatřicetiletého Wilsona zasáhl kus odlomené části monopostu Sage Karama, který havaroval dvacet kol před cílem. Projíždějící Wilson dostal ránu do hlavy a upadl do bezvědomí. Po okamžitém zásahu bezpečnostního týmu byl helikoptérou transportován do nemocnice. Wilson upadl do komatu a nacházel se v kritickém stavu, zemřel v pondělí 24. srpna.

Šokovaná motoristická komunita posílá upřímnou soustrast jeho rodině, ženě Julii, dvěma dcerám a mladšímu bratrovi Stefanovi, který v IndyCar taktéž několikrát startoval.

Justin Wilson nasbíral v americké formulové sérii sedm vítězství. V roce 2003 závodil ve formuli 1 za týmy Minardi a Jaguar. Na kontě má i vítězství v 24 hodinovém závodě v Daytoně. V roce 2001 byl v šampionátu F3000 týmovým kolegou Tomáše Engeho.

MILTON KEYNES, ENGLAND - JULY 22:  Formula One driver Justin Wilson poses with the Jaguar F1 car after his transfer to Jaguar Racing from Minardi at the Jaguar Racing factory in Milton Keynes on July 22, 2003 in England. (Photo by Bryn Lennon/Getty Images)
MILTON KEYNES, ENGLAND – JULY 22: Formula One driver Justin Wilson poses with the Jaguar F1 car after his transfer to Jaguar Racing from Minardi at the Jaguar Racing factory in Milton Keynes on July 22, 2003 in England. (Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

Autor:  Aleš Sirný

Zdroj: http://www.ceskeokruhy.cz/justin-wilson-1978-2015/

Comments

  1. Ty otevřený kokpity jsou nebezpečný. Další sympatický borec v závodnickém nebi..

Leave a comment