Carboniacup míří už letos podruhé na severočeský Most

Carboniacup míří už letos podruhé na severočeský Most

Amatérský závodní Carboniacup si v mnohém nezadá s profesionálními závody. Letos již podruhé jeho jezdci okusí oblíbené zatáčky na autodromu v Mostě. Vstup depem mají diváci zdarma. Garantem tohoto závodu se stal IpRacingshop.cz. Zřejmě nejpočetnější skupinu můžeme očekávat skupinu A, tedy upravené cestovní vozy, kde se zatím přihlásilo nádherných 34 závodních speciálů.

carboniacup

V Mostě se ve středu 5.8. pojede další, v pořadí již čtvrtý závod Carboniacupu a do Mostu se ještě znovu vrátí při posledním klání.

Skupina A upravených cestovních vozů čítá v přihlášených vozech celkem 34 speciálů. Nebudou chybět Fordy Fiesta, BMW 1, ani Škody Octavia. Mezi zajímavými vozy nezanikne Max Hönig s Toyotou Yaris, Otto Svoboda na Škodě 130 RS, Heinz Otto Lenz na VW Golf V, Jeff Alson s Porsche 911, Milan Galáš s Porsche 997 Cup, Dennis Waszek s Ferrari 430GT, či návrat Alfy 147 s Vladimírem Netušilem za volantem. Tento vůz oprášil mostecký tým HKC a stál kdesi v garáži z bývalého působení stáje Ciest la vie. Odstartují i tři Ginnety pánů Adámka, Valáška a Zeunera. Skupinu A vede v sezóně prozatím Jan Semlbauer, před Radkem Hortem a Martinem Jansou.

Šestnáct civilních vozů se prozatím přihlásilo do skupiny B, kterou před závody v Mostě vede Zbyněk Čurda na BMW, před Standou Šedivcem na Corvette ZR1 a Petrem Urbánkem na Hondě Civic. Za zmínku jistě stojí Nissany GTR jezdců Miloty a Marečka, Corvette Alexejeva a Boleslava Waszka a trojice Kaňka, Šmacho a Smirnov pojedou na Alfách Romeo.

Ve skupině C speciálních vozů se na start postaví hned čtveřice prototypů Radical s Radičem, Maděrou, Kreskim a Chodzenem, tedy i pěkné mezinárodní pole nás čeká. S Caterhamy pěkné souboje předvedou třeba Rejman, Kočka, Křečkovi, Bláha, Bratovanov nebo Michal Vítek. Novák, Kodídek a Bartoň přijedou se speciály KTM X-BOW. Společné hodnocení skupin C+D vede Michal Rejman, před Jaroslavem Novákem a Michalem Petrů.

carboniacup02

Skupina D formulových vozů si na Lausitzringu udělala pěkný rekord 17 vozů, do Mostu jich zatím máme přihlášeno 10 a mezi nechybí domácí juniorská naděje Václav Šafář s Tomis 04, Jan Rieger s Forimem Honda, Věra Petrů Vostrá na Tomis 99-02 nebo zahraniční účastníci Lutz Stallbaum s MTX 1-03, Peter Benz s MT77, či dvojice Helga Heinrich a Mathias Stark na formulích Renault 2,0.

Vstup do depa průchodem pod tratí mají diváci i tentokrát zdarma, tak se těšíme, že nás přijdete podpořit 5.8. na Autodrom Most.

Autor: Vláďa Rožánek
Zdroj: http://www.iracingnews.cz/carboniacup-miri-uz-letos-podruhe-na-severocesky-most/

 

Comments

  1. Docela zajímavé, že kopírujete mé články bez uvedení autora, asi jste moc nečetl autorský zákon, že. To neznamená, že uvedete autodrom Most jako zdroj, že si články můžete přivlastnit, tady nejste na facebooku 😀

Leave a comment