Total 24 Hours of Spa bez zjevného favorita je tady

Total 24 Hours of Spa bez zjevného favorita je tady

Blíží se opět přelom července a srpna a s ním i každoroční oslava motorsportu na slavném okruhu Spa-Francorchamps. Total 24 Hours of Spa opět slibuje napínavé souboje, ostatně vyhrát může kdokoliv.
timthumb-2-700x466

 

Na další belgické vítězství si samozřejmě brousí zuby německý gigant Audi. Ten, podobně jako na Nordschleife, nasadí hned čtyři nejnovější vozy R8 LMS, do kterých bude vkládat největší naděje. Ostatně není se co divit. Posádky nejnovějších zbraní v týmu WRT vytvoří loňští vítězové Vanthoor-Rast-Winkelhock a Stippler-Ortelli-Müller a barvy týmu Phoenix Racing budou hájit tria Mamerow-Mies-Thiim a Lotterer-Fässler-Rockenfeller. Vskutku all stars team, Audi vsází to nejlepší, co má a za každou cenu bude chtít druhé velké vítězství pro svou novou R8 LMS.

timthumb-4-700x466

Znepříjemnit život jezdcům se čtyřmi kruhy však budou chtít jiné hvězdy. Belgický tým Marc VDS s vozy BMW Z4 GT3 by rád oplatil Audi loňskou porážku. K tomu má pomoci trio Farfus-Martin-Werner nebo Palttala-Catsburg-Luhr. Velmi silná sestava. Nicméně bude dosluhující Z4 stačit nejnovějším Audinám? Ve Francii BMW vypálilo Audinám rybník. Podobnou otázku si ale určitě pokládá i další zajímavá posádka. Všemi obdivovaný Alex Zanardi bude sdílet kokpit BMW týmu ROAL Motorsport s Brunem Spenglerem a Timo Glockem.

timthumb5-700x466

Loňský neúspěch bude chtít hodit za hlavu britský Bentley. Loni pouze třinácté místo, letos by chtěl Kane, Meyrick a Smith určitě výš. Na druhou stranu posádka Buhk-Soulet-Soucek vypadá také velmi slušně a k tomu všemu bude továrním vozům Bentley „krýt záda“ i jeden vůz týmu HTP Motorsport, ve kterém se budou střídat Harold Primat s Vincentem Abrilem a Mikem Parisym.

Celkem silný je letos také Grasser Racing tým s továrními vozy Lamborghini Huracán GT3. Obě posádky ale mají za sebou zatím celkem nemastné, neslané výkony, pokud tedy nebude počítat to neslavné (skoro) vítězství na Monze. Huracán je rychlý, ale některým jezdcům stále chybí tolik důležité zkušenosti, které jsou právě ve čtyřiadvacetihodinových závodech zapotřebí. Ale kdo ví, třeba nás zelený hurikán překvapí.
timthumb-12-700x466

Naopak černým koněm celého víkendu by se mohla stát posádka Wolfgang Reip, Alex Buncombe, Katsumasa Chiyo, které se podařilo zvítězit v šestihodinovce na okruhu Paula Ricarda. Nissan navíc letos zvítězil i v Bathurstu a to jim chyběl Alex Buncombe. Z těchto mladíků se prostě udělají vrásky nejednomu jezdci.

Mezi favority na vítězství musíme samozřejmě započítat také oba McLareny týmu Von Ryan Racing. Trojice Rob Bell, Shane van Gisbergen, Kevin Estre už dokázala zvítězit na okruhu v Silverstone a posádka Senna-Parente-Quaife-Hobbs je na tom také velice dobře.

Výčet favoritů bych ukončil posádkou Nico Bastian, Step Dusseldorp a Daniel Juncadella týmu Rowe Racing. Ti ukázali už v Le Castellet, že jim spolupráce svědčí a v Belgii budou chtít určitě na slušné čtvrté místo navázat.

Kromě toho nalezneme v seznamu přihlášených i několik zajímavých posádek, které budou chtít určitě zamíchat pořadím. Mezi ně budeme určitě řadit trio českého týmu ISR Racing Filipa Salaquardu, Marca Bonanomiho a Frédérica Vervische, či další vůz Audi, tentokrát však francouzského týmu Saintéloc.

Časový rozpis zde.

Živě můžete sledovat zde: http://www.24hoursofspa.com/live

Autor: Ondřej Laušman

Zdroj: http://www.ceskeokruhy.cz/total-24-hours-of-spa-bez-zjevneho-favorita-je-tady/

Comments

Leave a comment