Tisková zpráva – Vývrtkové boje a Derekův přestup

Tisková zpráva – Vývrtkové boje a Derekův přestup

Blíží se nám pomalu konec po spojených státech a stále není jasné, kdo je v závodech a šampionátu dominantní, kdo je teamová jednička, jaké auto je nejsilnější a jaký team vyhraje v celkovém bodování.

Od začátku se očekávala dominance derek_737-1, ale objevil se vážný soupeř Victim_81, který od začátku věděl, že se jeho vozem a teamem bude silnější a nenechal se zlákat sliby a finančními pobídkami, ale před sezónou testoval s GTR 03 a od záčatku věděl, že to je auto, který sedí jeho stylu. Narozdíl od derek_737-1, který si vybral problematický team NSX, kterému nesedí všechny typy tratí, ale zlákaly ho smluvní podmínky, hlavně finanční, ale jako i třeba pozice teamové jedničky, rozhodovat o výběru kolegů, nahlížení do telemetrie, výběr gum atd. (vzpomeňme na nepříliš pohodový odchod GT-Racing-cz_MB z teamu právě kvůli nerovným podmínkám), nyní nastoupil zcela nečekaně s jiným autem v jiném teamu, které se celou dobu zdálo méně konkurenceschopné a vyhrál se suverénním náskokem. Položme si otázku, proč přestoupil?

Od tajných zdrojů přímo z teamu NXS víme, že derek_737-1 v teamu byl opravdu hlavně kvůli financím a konkrétně firma RAYBRIG chtěla dereka za každou cenu, vždyť i v tom posledním OBI na světě najdete ledky DEREledKy! Bohužel ale finance nejsou všechno a velkým problémem byl vztah dereka k ostatním jezdcům a co se stalo v garážích v Motegi mezi ním a Balisem nám nikdo nechce říct, ale prý řev byl větší než Alexovo HSV! Nyní v Nissan teamu tato rizika nehrozí, naopak nejsilnějším jezdcem je doposud CzEng68 a ten se podle našich zdrojů hlavně postaral o tento hvězdný přestup. Barry má přístup k anglickému kapitálu v obchodním japonském řetězci YELLOWHAT a ten dal derekovi takovou nabídku, na jakou se nikdy neříká ne. A samozřejmě absolutní postavení teamové jedničky. Ale uvidíme jak se tam derekovi bude dařit, aby neskončil jako jeho kamarád Alonso, kterého už drží pouze v F1 peníze, ale v teamu ho nechce už naprosto nikdo…

Ovšem výsledky hovoří za všechny pověsti a mýty a jeho fenomenální vítězství na Laguně Seca vstoupí do historie. Takovou dominanci snad i závod Super GT nezažil. Dát cca 38 sec bývalému teamovému kolegovi na druhém místě, to tu ještě nebylo. Derek k tomu jen poznamenal: „Opravdu jsem to nečekal, ale tohle auto je tak skvěle vyvážené a má všechny vlastnosti, abych s ním dokázal vyhrát všude. Kluci z Nissan teamu mi připravili takové podmínky a takové auto, že by jen obrovský technický problém mohl zhatit moje vítězství v celém šampionát„. Zní to trošku sebevědomě, ale tento rusofilní jezdec si nemusí hrát na žádnou umělou skromnost!

Na druhém místě dojel SLOVAKIA-66 a vůbec nechápal po závodě, že je na tak skvělém místě. Obecně se očekávala tato pozice u Toyoty bálise nebo kovislava a NSX se svým MR náhonem mělo tendenci k většímu opotřebení gum. „Jsem rád, za tento výsledek, team mi připravil skvělou strategii a nastavení auta. Na více jsme dnes neměli, naštěstí se jednalo o nejkratší závod sezóny a degradace gum nebyla taková, abych to neudržel.“ řekla teamová jednička Honda teamu. Jen pro zajímavost, SLOVAKIA-66 se často objevuje na závodech F1 a několikrát byl vidět ve Wokingu. Vstup Hondy do F1 možná tomuto jezdci otevře další dveře do této série? Někdo říká, že právě jeho neúčast v Motegi byla způsobena jeho testováním Mclarenu v Silverstonu…

GT-Racing-cz_MB byl po závodě v rozpolceném stavu, když se dozvěděl jeho celkový výsledek do vysílačky začal křičet: „WTF…., Fu… Slov…„. Ale po závodě už se uklidnil: „Tak určitě. Kdybych věděl, že jsem 1 sek za SLOVAKIA-66, přestal bych si hlídat Eisyho a šlápnul bych na to více, ale to je prostě motorsport“. Na otázku, jestli mu zatím stačí 3 místa v šampionátu nebo myslí, že v Indy bude Toyota konkurenceschopnější: „Tak určitě, profil trati je pro nás výhodnější, máme celkově nejvyšší topspeed a okruh nám bude sedět, budu chtít přinést první vítězství pro Toyotu právě tady„.

Na 4. místě a před teamovým kolegou Victimem poprvé dojel Eisy. „Myslel jsem, že máme navíc, ale o podium jsem se připravil sám, jedna chyba, která mne stála 6 sekund, naštěstí jsem auto nerozbil, ale než se očistila kola, ztratil jsem moc času a i pozici, když mne předjel CzEng68, který měl jasný úkol, co nejvíce mne zdržet, aby měl derek_737-1 volnou pozici, ale já v tu chvíli už nebojoval s derekem, ale s GT-Racing-cz_MB…

Rozladěný Victim_81 a doposud lídr šampionátu, hned po závodě utekl do garáží teamu a pozorně studoval telemetrii Eisyho. Pozice teamové jedničky vážně utrpěla na okruhu, který měl být jeho i jeho výborný kvalifikační čas tomu odpovídal, ale strategie na 2 pity asi nebyla úplně šťastná. Bohužel prohlášení nemáme k dispozici.

Na 6. místě dojel nováček šampionátu Kovislav, ale také nebyl nadšený: „Nevím, co mám udělat, abych udržel konzistentnost po celou dobu závodu. Na konci jsem měl i technickou poruchu, plynový pedál nereagoval, tak jak bych potřeboval. Snad příště, ale na Daytoně jsem měl problémy s pitem, tady technické potíže…„.

Theworld455, který byl zatím nejlépe šestý v Tokyu  prohlásil: „Po velmi vyrovnané kvalifikaci jsem se držel vedoucí dvojky, ale pak malé drobné chybičky a šetření benzinu dostalo až na 7. místo, příště musím věnovat více tréninku.

Opět nejrychlejším zástupcem HSV vozů byl na 8. místě DzudasR1cz, který pravidelně boduje a někdo říká, že HSV team mu dal takovou smlouvu, že se po Derekovi je nejlépe platícím jezdcem. Za ním se hned umístil teamový kolega Alex, který opět nezklamal a sbíral cenné body do šampionátu: „Věděl jsem, že to bude těžké krýt Dzudasovi záda, ale zvládli jsme to a těšíme se na další závod„.

Trochu zklamáním bylo 10. místo CzEng68: „Po daytoně, kde mi utekl bod o jedno místo jsem celkem spokojený, ale snad se mi vrátí forma, abych opět získaval více bodů„.

Tak to je shrnutí první desítky a jen dodáme, že ze závodu odstoupil jen Precho a Mladaboleslav. Precho se údajně necítil v autě dobře, ale tradiční odstoupení Mladeboleslavy už je spíše předmětem sázek, v jakém kole se to opět stane…

Všem děkujeme za účast a těšíme se do Indianapolis.

 

Comments

  1. Po mém včerejším ,,výkonu“ bych si mělpodat inzerát na prodej volantu a ps3…divím se že jsem neskončil úplně poslední…zasloužil bych si to…o to horší že na mé poměry se mi kvalifikace docela povedla, ale tolik chyb, výletů do písku….katastrofa, omlouvám se týmovým kolegům a omlouvám se i dzudasovi, v prvním kole se mi auto rozhodilo a šel jsem ven, možná mě dzudas trochu pomohl jak nestihl zabrzdit, ale stejně bych šel ven a jak v rámci fair play na mě čekal, tak přišel o spoustu pozic a musel se probojovavat dopředu z chvostu pole…

  2. omyl..v nasem teamu jsou platebni podmínky pro všechny stejny aspoň tak mi to rikal manager

Leave a comment