Vozy GT3 mají po tragické nehodě na Nürburgringu zákaz

Vozy GT3 mají po tragické nehodě na Nürburgringu zákaz

Včera na německém Nürburgringu došlo k tragické nehodě, kdy se vůz Janna Mardenborougha vznesl v úseku Flugplatz a nekontrolovatelně dopadl mezi přihlížející diváky. Jeden bohužel zemřel a další čtyři byli těžce zraněni. Německá asociace motorsportu DMSB kvůli tomu dočasně zakazuje vozům GT3 vjet na legendární Nordschleife.

Až do konce vyšetřování tragické nehody se vozy tříd SP7, SP8, SP9, SP10, SP-PRO a SP-X nesmí zúčastnit závodů na Nürburgringu pořádaných asociací DMSB. To platí i pro čtyřiadvacetihodinový závod.

„Nebudeme a ani nemůžeme pokračovat v naší práci tak, jako obvykle potom, co se včera stalo. Jsme stále hluboce šokováni včerejší nehodou a myšlenkami jsme s rodinou oběti. Bezpečnost všech účastníků a zejména pak diváků musí být absolutní priorita. Spekulace ohledně nehody nikam nevedou. Naším cílem je pokračovat v bezpečných závodech na Nürburgringu,“ řekl generální tajemník DMSB Christian Schacht.

DMSB nyní analyzuje, co nehodu způsobilo a poté bude diskutovat o nezbytných opatřeních, aby se takové nehody neopakovaly, než všech šest výše zmíněných tříd pustí zpět do závodů.

Asociace také potvrdila, že německá policie zabavila kvůli vyšetřování vůz Nissan GT-R NISMO GT3.

Nissan oznámil, že Jann Mardenborough a další dva diváci byli propuštěni z nemocnice.

Aktualizace, nové video:

https://www.youtube.com/watch?v=IhgQGPbj2XE

Zdroj: http://www.ceskeokruhy.cz/vozy-gt3-maji-po-tragicke-nehode-na-nurburgringu-zakaz/

Comments

  1. Aktualizace… hrůzaaaaa

  2. Tyka se nas to trochu vic …. nez se na prvni pohled zda….vyhral gt academy tusim v roce 2011 jen pro info nejak jsem to nenasel v clanku

Leave a comment