Exkluzivní rozhovor – Foxman196

Exkluzivní rozhovor – Foxman196

Jak dlouho závodíš na ps3 a jaká verze GT se Ti nejvíce líbila? Kdo Tě k tomu dostal a proč zrovna na GT?

Na PS3 hodně závodím od té doby, co vyšla hra F1 2010, chvíli po F1 vyšlo GT5(prologue jsem nehrál) a dobrý jízdní model mě donutil začít hrát opět na volantu. Nejlepší GT hra je pro mě GT6, hlavně jízdní model je skvělý, i když celkově těch zlepšení oproti GT5 neni zas tak moc. Nejvíc jsem však hrál GT4 na PS2, ta hra mě moc bavila(hlavně Mazda 787b) a to mi bylo kolem 10 let. :). Ale sérii gran turismo znám už od mala, hrál jsem všechny díly a začal jsem 1. dílem na PS1, ke kterému mě dostal můj táta, který je velký motoristický fanoušek. Série GT se sice nedá srovnávat s PC simulátory, ale podle mého názoru to je to nejlepší, co je na konzolích.

foxman

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně a jaké? Máš cockpit?

Dřív jsem jezdil na ovladači,ale od GT4 a hlavně GT5 jezdím na volantu , dřív jsem jezdil na volantu logitech driving force pro a byl jsem s ním spokojenej, ale teď jezdím už rok a púl na G27 a rozdíl mezi nimi je nepopsatelný. Každýmu kdo pravidelně závodí bych doporučil minimálně G25 :). Cockpit nemám.

 

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

Nejvíc mi sedí asi Le mans prototypy, formule… Prostě závodní vozy, ale myslim, že nemám problém se přizpůsobit jakýmkoliv vozům. Z tratí mi nejvíce sedí asi Monako, Le mans, Suzuka, Spa nebo Nürburgring.

 

Kterou trať bys chtěl mít v GT a kterou naopak považuješ za zbytečnou?

Chtěl bych Montreal, Brno, Hungaroring, Singapůr, Abu dhabi a atd…. Neřekl bych, že tu jsou nějaké zbytečné tratě, ale některé tratě, které jsou jen v GT, mě moc nebaví.

 

Jezdíš rád na Nordschleife?

Jezdím i závodím na ní moc rád, závodit tam je vždy velká výzva, protože to není jen o tom porazit ostatní. Nejvíc mě trať baví se silnějšími vozy, ale závody tu nejsou moc bezpečné.

 

Proč máš takový nick?

Přezdívku Foxman jsem dostal od spolužáků už na základní škole . 🙂

 

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách, rallycross atd. a jak se Ti dařilo?

Nedávno jsem byl pozván k ježdění amatérské sezóny v motokárách a za poslední 2 roky jsem se zúčastnil několika závodů(pro jednotlivce i týmové). Motokáry mě hodně baví. Kromě motokár jsem se zúčastnil minulý rok soutěže GT academy a postoupil jsem do regionálního finále v Polsku, kde se mi už bohužel nepodařilo postoupit až na Silverstone do světového finále. Momentálně se připravuju na finále soutěže racestar(něco podobného jako GT academy),kam se mi podařilo kvalifikovat zajetím času na motokárách. A určitě bych chtěl letos zajet s autem na nějaký okruh v ČR.

 

Jak často trávíš hraním?

Bohužel na hraní her už nemám tolik času jako dřív, hlavně od poloviny minulého roku, ale jinak hraju po večerech.

 

Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

Byl jsem pozván Justyynem a eisym po tom, co se mi podařilo kvalifikovat do GT academy.

 

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod a jak dlouho trénuješ?

Na závody se moc nepřipravuju, většinou tak maximálně hodinu před závodem, stačí mi to na to, abych se seznámil s vozem a tratí, ale záleží taky na tom, kolik mám času.

 

Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK? Jaké závody a auta bys chtěl jet?

Na pitlane bych neměnil nic, skvělá organizace závodů a samotné závody jsou super a baví mě.

 

Koho považuješ za svého největšího rivala?

Tak těch rivalů je mnoho, ale ze zkušeností bych řekl, že nejvíc soupeřím s jezdci jako je Derek, Slovakia, fluzmen, Eisy, Justyyn atd… 🙂

Comments

  1. Jen dodám, že já určitě nejsme Tvůj soupeř 😀

Leave a comment