Zelená pro šestý ročník Nismo Playstation® GT Academy

Zelená pro šestý ročník Nismo Playstation® GT Academy

Oficiální zpráva: http://www.gran-turismo.com/cz/news/00_4361264.html

Společnosti Nissan a Sony Computer Entertainment Europe oznámily, že se v roce 2014 můžeme těšit na šesté pokračování jejich soutěže „z hráče skutečným závodníkem“ – NISMO PlayStation® GT Academy. On-line kvalifikace ve hře Gran Turismo®6 pro PlayStation začíná XX. dubna.

Soutěž GT Academy přilákala od svého uvedení v roce 2008 téměř čtyři miliony soutěžících. Hráči a motorističtí nadšenci v ní bojují o možnost stát se dalším členem týmu NISMO, jedním z elitních závodních jezdců, kteří za společnost Nissan bojují pod vlajkou její sportovní divize NISMO.

Důkazem úspěšnosti této unikátní soutěže, s jejíž pomocí se z virtuální reality může stát skutečnost, jsou úžasné závodní výsledky jejích absolventů. Brit Jann Mardenborough, který stanul na stupních vítězů v závodě 24 hodin Le Mans, bude v roce 2014 bojovat v sérii GP3, která slouží jako líheň talentů pro Formuli 1. Jeho raketový vzestup mu od vítězství v GT Academy 2011 přinesl členství v týmu Arden International i účast v programu pro rozvoj jezdců stáje Red Bull Racing.

První vítěz soutěže Španěl Lucas Ordoñez se v roce 2014 rozhodl prověřit své nadání v zámoří a za NISMO závodit v náročné japonské soutěži Super GT Championship. Lucas se společně s Wolfgangem Reipem (z Belgie), vítězem GT Academy 2012, také letos v létě zúčastní závodu 24 hodin Mans 24, a to v kategorii „Garage 56“ ve fascinujícím modelu Nissanu ZEOD RC.

Globální stopa GT Academy živená dosavadními úspěchy stále roste. V roce 2014 budou šampioni vybráni v Evropě, Německu, USA a v nové mezinárodní soutěži GT Academy zahrnující Austrálii, Indii, Střední východ (Spojené arabské emiráty, Katar, Omán, Bahrajn, Saúdská Arábie, Libanon a Kuvajt), Mexiko a Thajsko. Po ukončení intenzivního tříměsíčního programu pro rozvoj jezdců, který patří mezi nejlepší na světě, získá pět vítězů globální GT Academy 2014 jedinečnou cenu – možnost usednout v lednu následujícího roku za volant vozu Nissan v náročném závodě 24 hodin Dubaje.

Darren Cox, celosvětový šéf divize NISMO pro marketing a prodej, k tomu dodává: „Nissan a NISMO jsou hrdí, že mohou společně s našimi přáteli z PlayStation a Polyphony Digital uvést šestý ročník GT Academy. Před šesti lety se tento novátorský přístup jevil jako riskantní, ale dnes jde již o zavedenou cestu do profesionálního motorsportu. GT Academy začala v Evropě, ale dnes se rozšiřuje po celém světě a s novými ročníky vstupujeme na řadu dalších trhů. Naši evropští vítězové se stali členy týmu NISMO a účastní se závodů v několika špičkových šampionátech po celém světě, což podtrhuje její globální podstatu. Těšíme se, že v roce 2014 objevíme ještě víc nových vycházejících hvězd. Každý, kdo si myslí, že na to má, by měl GT Academy vyzkoušet. Vyhrát sice nemůže každý, ale získané zkušenosti a zážitky vám budou velkou odměnou na kterékoli úrovni soutěže.“

Kazunori Yamauchi, prezident Polyphony Digital, vysvětluje: „Jsem velmi hrdý, že se GT Academy vrací již po šesté a že Gran Turismo a Nissan znovu společně poslouží jako platforma pro vyhledání a rozvoj nových závodních jezdců, kteří by jinak neměli šanci splnit si své sny. Dokonce i když nepostoupíte do dalšího kola GT Academy, kvalifikační závody GT6 vám pomohou zlepšit vaše řidičské dovednosti a všichni zúčastnění hráči budou odměněni herními kredity, které jim pomohou prohloubit jejich zážitky a zkušenost.“

GTA2014_banner-638x358

Neoficiální z GT Planet: http://www.gtplanet.net/2014-gt-academy-announced-starts-april-21st/?utm_content=buffer5c45a&utm_medium=social&utm_source=plus.google.com&utm_campaign=buffer

Gamers, start your engines – we’re just a week away from the next edition of GT Academy.

Unbelieveably now in its sixth year, GT Academy has taken gamers from their sofa and put them in some of the highest level races in the world, from Super GT to Formula 3, from FIA GT to GP3 and with repeated successes at some of the toughest endurance races on Earth – Spa 24 Hours, Nürburgring 24 Hours and, of course, Le Mans.

GTA2014_championsStarting April 21st is your opportunity to join them. More countries than ever before are included in the expanding program (sorry, Canada) and this year will see four new champions crowned and pushed through the gruelling Nissan Driver Development Program. GT Academy USA and GT Academy Germany remain as standalone competitions, while GT Academy Europe now consists of Belgium, France, Czech Republic, Italy, Luxembourg, Netherlands, Poland, Portugal, Russia, Spain, Sweden and the UK.

A new “GT Academy International” competition includes Australia, India, Mexico and Thailand along with a Middle East (UAE, Qatar, Oman, Bahrain, Saudi Arabia, Lebanon and Kuwait) region.

All you need to qualify is a PlayStation 3, PSN account and Gran Turismo 6. Online qualifying begins on 21st April. As usual, see our GT Academy forums for more information and discussion.

Comments

Leave a comment