Enge vítězí v St. Petersburgu!

Enge vítězí v St. Petersburgu!

Český jezdec nenechal při úvodním podniku seriálu Pirelli World Challenge nikoho na pochybách, že by snad zapomněl něco ze svého umění.

2005StP14SatamPWCpole25Enge-676x450

Právě naopak, na libereckého rodáka po celý závodní víkend v St. Petersburgu nikdo nestačil. Enge zvítězil v obou volných trénincích, kvalifikaci a co je nejdůležitější-v závodě. Na Floridě se měly jet dva závody, jeden v sobotu, druhý pak v neděli. Nakonec se však uskutečnil pouze jeden, sobotní závod byl kvůli špatnému počasí bez náhrady zrušen.

Enge ale neměl cestu k vítězství nijak usnadněnou. Start z pole position se mu příliš nepovedl a propadl se až mimo první desítku, nicméně brzo se začal opět propracovávat dopředu. Když zbývalo na chronometru méně než 5 minut do konce závodu, dostal se Enge v první zatáčce před vedoucího Pilgrima a stejné pořadí vydrželo až do konce závodu. Na třetím místě byl klasifikován Andrew Palmer.

Týmový kolega Tomáše Engeho Albert von Thurn und Taxis dokončil závod na pátém místě absolutně a na druhém místě ve třídě GT-A.

Comments

Leave a comment