Do Formule E chce také Alguersuari, Minassian nebo Stig z Top Gearu

Do Formule E chce také Alguersuari, Minassian nebo Stig z Top Gearu

Zástupci nového šampionátu plně elektrických formulí Formula E představili poslední osmičku jezdců z Drivers Clubu neboli ze seznamu volných jezdců, ze kterých si týmy budou moci vybírat. Mezi jezdci opět nechybí borci, co mají zkušenosti z Formule 1.

Celkem je tedy na seznamu volných jezdců 23 mužů a 1 žena, kterou je Katherine Legge, jenž je v Evropě známá především díky třem stráveným sezonám v DTM, ve kterých však nezískala ani jeden bod. V zámoří si ji fanoušci určitě pamatuji díky startům v Champ Car nebo Indy Car Series.

Do šampionátu Formule E by se také rád dostal Christian Klien, Jaime Algersuari nebo Robert Doornbos. Všichni tito jezdci mají zkušenosti ze závodů Formule 1. Nejzkušenějším z této trojice je jistě Rakušan Klien, jenž strávil ve světě královny motorsportu celkem 6 sezon (3 jako stálý jezdec a 3 jako testovací jezdec), během kterých vystřídal týmy jako BMW Sauber, BAR Honda, Red Bull nebo Jaguar. Klien ve Formuli 1 moc nevynikal, ale přece jen při Velké ceně Monaka v roce 2004 bylo jeho jméno skloňováno snad více, než jméno vítěze závodu Jarna Truliho. Rakušan se totiž v zeleném monopostu Jaguar zapletl do hromadné havárie a kvůli tomu ztratil diamant v hodnotě více než 10 mil. Kč, jenž byl vsazen do špičky „nosu“.

20140214-081505.jpg

Španěl Alguersuari strávil ve Formuli 1 dvě kompletní a jednu poloviční sezonu. Po celou dobu jezdil v týmu Scuderia Toro Rosso, jenže zůstal daleko za očekáváním. Robert Doornbos má za sebou celkem 11 závodů ve Formuli 1 v týmech Minardi a Red Bull. Mnohem více se mu však dařilo v nižších formulových sériích Formule 3000, Superleague Formula nebo v zámořské Champ Car, kde shodně sbíral třetí místa.

Dalším Američanem v Drivers Clubu Formule E je Conor Daly, jenž působil jako testovací jezdec týmu Force India. Na seznamu volných je také Francouz Nicolas Minassian, jenž dvakrát dojel v Le Mans na stupních vítězů. Do Formule E chce také Alex Brundle, syn slavného Martina Brundla, který v loňském roce skončil na druhém místě ve vytrvalostním šampionátu FIA WEC ve třídě LMP2. Posledním z osmičky jezdců je Ben Collins, známý především jako bývalý Stig ze slavné TV show Top Gear.

FIA Formula E Championship – Drivers’ Club
Daniel Abt (GER)
Christijan Albers (NLD)
Jaime Alguersuari (ESP)
Marco Andretti (USA)
Sébastien Bourdais (FRA)
Alex Brundle (GBR)
Sebastien Buemi (CHE)
Karun Chandhok (IND)
Ben Collins (GBR)
Conor Daly (USA)
Robert Doornbos (NLD)
Lucas di Grassi (BRA)
John R. Hildebrand Jr. (USA)
Ma Qing Hua (CHN)
Narain Karthikeyan (IND)
Christian Klien (AUT)
Katherine Legge (GBR)
Vitantonio Liuzzi (ITA)
Nicolas Minassian (FRA)
Franck Montagny (FRA)
Takuma Sato (JPN)
Bruno Senna (BRA)
Oriol Servia (ESP)
Adrien Tambay (FRA)

CZO – Ondřej Laušman
Zdroj: http://www.ceskeokruhy.cz/do-formule-e-chce-take-alguersuari-minassian-nebo-stig-z-top-gearu/

Comments

Leave a comment