Konec PORSCHE 70TH ANNIVERSARY ŠAMPIONÁT 2018

Konec PORSCHE 70TH ANNIVERSARY ŠAMPIONÁT 2018

Skončil nám jeden z nejobtížnějších šampionátů, které jsem osobně jel. A jsem hrozně rád, že jsme ho dokázali s namelessWeirdo zorganizovat. Tenhle šampionát byl unikátní v několika faktorech. Nikdy jsme neodjeli tolik historických aut najednou, nikdy jsme neodjeli historické tratě jako Monza s klopenkou v šampionátu a tolik silných strojů včetně naprostého letadla 917 / 30 s 1500 koňmi 🙂 A mám pocit, že i ve světě se takový šampionát neodjel!

Šampionát byl i jedinečný v tom, že nebyl od začátku jasný favorit a hned první závod na Monze vyhrál davidjeborec. Tyhle obrovská a silná monstra bylo těžké někdy uřídit a zejména na starých tratích docházelo hodně ke kolizím a tolik DNF už jsme dlouho nezažili. I tak se závodu účastnilo 22 závodníků a z toho jich 20 dokázalo bodovovat. Na prvním místě se umístili celkově 4 závodníci ze 7 závodů a jen 2. dokázali své vítězství zopakovat.

Sice to na začátku nevypadalo tak jasně, protože hned na Monze rozbil z prvního místa svoji 908, ale šampiónem se stal Jigga_StRiKeR, který dokázal v celém šampionátu vyhrát celkově 3.
Na druhém místě jsem se umístil já, ale měl jsem co dělat udržet to v posledním závodě před Chlebajzem a Dillim, kteří byli o něco rychlejší a hlavně na poslední závod měli i lepší strategii 🙂

Pro vítěze šampionátu Jigga_StRiKeR je připraven voucher na 1h (pro dva) ježdění na závodním simulátoru Victory SIM (https://victorysim.cz/).

Doufám, že jste si všichni závod užili a v příštím roce budeme zase pokračovat 🙂

PORSCHE 70TH ANNIVERSARY

Comments

Leave a comment