Rozhovor s Chlebajz

Rozhovor s Chlebajz

Chlebajze si pamatuji poprvé letos, když se začala jezdit na Pitlane Club CZ & SK Assetto Corsa a hned od začátku jezdil strašně rychle a dokázal porazit ufouny jako je Jigga a Derek 😀 Formu stále potvrzuje, když vyhrál i zimní Super Trofeo naprosto suverénně i přes kolizi-lag v prvním kole právě s Jiggou.

 

Proč jezdíš na PSku a ne na PC? Chystáš se na PS5?

Dřív jsem jezdil na PC rFactor, pak jsem přestal. Po pár letech mě zaujalo Project CARS a já se chtěl vrátit k SIM racingu, ale můj notebook by to už nedal. No a tady mě kámoš PSkař přesvědčil na PS4.

S PS5 ještě uvidím, ale se závoděním bych chtěl přejít na PC.

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně, a jaké? Máš cockpit, řadičku?

Jezdím na Thrustmaster T150. Rád bych pořídil lepší a k tomu spojku i řadičku, ale momentálně investuju peníze do jiných věcí, tak doufám, že T150 ještě chvíli bude sloužit. Cockpit možná někdy časem.

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

Rád si sjedu se vším, ale nejvíc naježděno mám s kategorií GT3, především AUDI R8. Tratě taky rád střídám, ale kdybych měl jmenovat tak Spa, Monza a Nordschleife.

Co říkáš na Gran Turismo Sport?

GTS je fajn hra s pěknou grafikou, ale ten jízdní model se mi až tak nelíbí. Za 500 dobrý 😀

Jakou hru-simulátor hraješ nejraději a proč?

Assetto Corsa. Podle mě nejlepší pocit z jízdy na PS.

Jezdíš rád na Nordschleife?

Ano, je to pořádná výzva. Nádherná trať s historií.

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách, rallycross atd. a jak se Ti dařilo?

Bohužel nemám, ale až zbohatnu, mám v plánu nějaké GT-Am 😀 Byl jsem maximálně párkrát na veřejných motokárách a v blízké budoucnosti plánuji nějaký track-day, ale na motorce.

Jakou závodní sérii a jezdce máš v reálu rád?

Pravidelně sleduji F1 (Ferrari – Seb i Kimi), MotoGP (Vale46). Celkem často sleduji i GT3, např. Blancpain, ADAC, atd. 24h Spa, 24h Nurburgring a 24h Le Mans (ale celý WEC zas tolik nesleduji)

Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

Tak tohle si nějak nepamatuji. Jezdil jsem na 2 různých webech a na jednom se přestalo jezdit AC, na druhém se tak nějak rozpadla parta, takže jsem hledal něco nového a na Pitlane jsem se dostal asi přes ostatní závodníky.

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod, a jak dlouho trénuješ?

Nijak speciálně se asi nepřipravuji. Trénuji minimálně hodinu před závodem, když je víc času, tak si rád dopřeju nějakou hoďku tréninku den, dva předem.

Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK? Jaké závody a auta bys chtěl jet?

Asi bych nic neměnil, jsem spokojenej. Jezdí se 4 hry, spousta  šampionátů, volných závodů, máme i srazy, co víc si přát.

Koho považuješ za svého největšího rivala?

Tady odpovím asi stejně jako pár ostatních. Můj největší rival jsem já a moje chyby. Jinak se snažím vždy bojovat o vítězství, takže všichni ufouni.

Jaký byl Tvůj nejhorší a nejlepší závod na PITLANE CLUB CZ & SK?

Nejhorší byla asi automatická jízda v GTS, jinak v každým závodě je aspoň nějakej dobrej souboj. Nejlepší si pamatuji asi Nordschleife s GT3, kde jsme s Jiggou v závodě pořád zlepšovali nejrychlejší kolo.

Chystáš se na sraz PITLANE CLUB CZ & SK? Byl jsi na srazu, a jaké dojmy z toho máš, chtěl bys něco změnit?

Jestli bude zase nějakej na jaře, tak se chystám. Teď mi podzimní bohužel nevyšel, ale na jaře jsem byl. Je to super se sejít s celou partou na živo, pokecat a zazávodit na motokárách.

Profil jezdce:

Chlebajz

 

Comments

Leave a comment