Rozhovor s Radovan80

Rozhovor s Radovan80

Ahoj všichni, zdraví vás Jirka a David – jD simracing team.

 

Vítejte v ENS zpravodajství. Dnes jsme si do studia pozvali Radovana, jednoho z favoritů Endurance GT3 series 2, který pořádáme na Pitlane Club CZ & SK. Zítra odstartujeme prvním závod na australském Bathurstu, kde nás čeká nelítostný souboj v nabitém startovním poli těch nejodvážnějších jezdců z Project Cars 2.

 Ahoj Radovan80, díky za tvůj čas a dovol nám tedy položit pár otázek:

 Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

Myslím, že když jsem založil stránku na FB Project Cars Amater Cup ještě ve hře PC1, tak mi o Pitline clubu někdo z kluků řekl. Ale popravdě nevím, kdo to byl.

Jak ses dozvěděl o ENS2?

Sledoval jsem už sérii ENS1, takže nebyl problém, dozvědět se o nástupci.

Jak dlouho jezdíš pCARS2 a jaký byl tvůj nejdelší závod?

Project Cars 2 jezdím od doby, kdy tento titul vyšel. A nejdelší závod byl asi ještě na Playstationu 2 v Gran Turismu, kdy jsme s tátou jezdili vytrvalostní závod snad na 4 hodiny a střídali se u toho.

Jaký vůz do ENS2 si zvolil a co rozhodlo ve výběru?

Zvolili jsme McLerana 650S. Já jsem vybíral auto spíš podle stájového kolegy Czert82. Jednak, abychom měli stejná auta, ale hlavním důvodem je spíše setup. Když máme stejná auta, tak si můžeme radit a společně zkoušet. Ale já jsem spíš jen ten zkušební pilot, nastavování mi moc nejde.

 Kolik času věnuješ přípravě před závodem?

Je to hodně individuální. Je to podle závodu, podle času a tak. Na některý závody vůbec a na jiný i několik hodin. Na ENS2 ale bude potřeba věnovat nějaký ten čas přípravě.

 Na jakou trať z kalendáře se nejvíce těšíš a proč?

Tak u mě to bude asi Road America, je to skvělá trať, ale ne s každým autem je to zábava.

Co říkáš na systém TT kvalifikace pro rozřazení jezdců do lobby?

Popravdě si nemyslím, že je to zrovna šťastné řešení. Zabere to dost času, ale na závod toho moc nedá. V závodě jsou úplně jiný podmínky.  A myslím, že i pro organizátory, tedy pro vás, je to práce navíc před každým závodem dělat TT.

Je pro tebe zajímavá klasifikace týmů?

Určitě je. A doufám, že v ENS2 uvidím nějakou týmovou spolupráci.

Koho tipuješ na vítěze šampionátu v jednotlivcích?

Nedokážu říct, je tady spousta rychlých kluků, který znám a je tu spousta co ani neznám, takže je to těžký. Ale kdybych měl říct tak si myslím že Jarda_CZE a kdybych nevěděl že Majkl87 nebude na všechny závody tak bych přihodil i jeho.

Co by si na šampionátu ENS vylepšil do budoucna?

Asi není v mé kompetenci říkat, co vylepšit když jsem první sérii nejel. Ale co bych si přál, tak je komentovaný livestream.

Jaké máš vybavení pro simracing? Typ konzole, TV, monitor, volant, pedály, playseat, apod.

Mám PS4 slim 1TB, volant Logitech G29, Playseat  Challenge a TV LG 117cm úhlopříčka.

 Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK?

Asi tak jako u otázky 10.

Jestli chceš, prozraď nám něco o sobě, zájmy – koníčky., vztah k motorsportu apod.

Můj koníček je asi všechno, co má motor a můžu to řídit. Je jedno jestli je to auto, motorka, kamion, traktor 🙂 Vztah k motorsportu mám určitě kladný J ale nejvíc je pro mě rallye. Je to krásnej motorsport.

 Děkujeme moc za rozhovor a přejeme ti mnoho úspěchů v této Endurance GT3 sérii. Vám čtenářům děkujeme za sledování a přejeme vám hezký zbytek dne.

 jD simracing team / pořadatelé ENS

Comments

Leave a comment