Rozhovor s jjja87d

Rozhovor s jjja87d

Dnes se pojede finálový závod ENS1 GT3 v Project Cars 2 a naplánoval jsem v ten den zveřejnit rozhovor s jedním s autorů tohoto skvělého šampíku jjja87d.  Poprvé jsem ho zaregistroval v GTS v German Cupu, který jsem ale nejel, ale potkali jsme se v Assettě, v letním DzudasR1cz Cupu, kde byl opravdu rychlý a to se na AC nespecializuje. Začal se věnovat právě pCARS2 a velmi oživil a spojil tuto komunitu dohromady a začal pořádat hodně těžké endurance závody, které jsou velmi populární, ve kterých má i skvělé výsledky a pravidelně boduje. Jsem i rád, že jsem ho osobně poznal na našem sraze v Brně 🙂

 

Proč jezdíš na PSku a ne na PC? Chystáš se na PS5?

Konzole je pro mě mnohem pohodlnější,  mám ji v obýváku a v kombinaci se 165cm 4K TV mi plně vyhovuje. Závodní svět si cestu najde na všech platformách, není tomu jinak ani na PS, u kterého chci zůstat i v budoucnu a těším se na příchod výkonější PS5, která toho nabídne zase o kus více.

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně, a jaké? Máš cockpit, řadičku?

S ježděním jsem začal v lednu 2018 na volantu T150 s dvojpedálem. Jelikož rád dělám věci naplno, tak jsem si někdy v březnu dovolil upgrade na T-GT a přenosný playset challenge.  V únoru 2019 má vyjít Dirt 2 a jelikož jsem velkým fanouškem rally, kterou jsem jezdil dřív na starém PC, tak uvažuji o řadící páce a možná i samostatné ruční brzdě.

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

Mezi mé nejoblíbenější patří GT3, konkrétně Mercedes Benz AMG, Ferrari 488, Lamborghini Huracán, Audi R8 nebo BMW M6. Mezi oblíbené tratě patří zcela jistě DUBAI, RED BULL ring a moje prokletá MONZA, na kterou se vždycky těším.

Co říkáš na Gran Turismo Sport?

Pěkná grafika na PS4 Pro ve spojení se 4K TV, skvělý kreslící mód. Hra je neustále doplňována o další obsah zdarma. Jde naproti všem, kteří hledají „jednoduché“ závodění. Vhodná pro ty, kteří se nahlásí, sednou a jedou a přitom se skvěle pobaví. Natrénovat se zde dají totožné podmínky, jako následně v závodě. Líbí se mi online mód SPORT a dobře organizované světové šampionáty pod záštitou FIA.

Jakou hru-simulátor hraješ nejraději a proč?

Dovolím si navázat na výše uvedené ke hře GTS. Po půl roce neustálého ježdění GTS a účasti kvalitních šampionátů jak zde na pitlaneclub.cz, tak na Kkrace jsme se společně se svým týmovým kolegou a kamarádem Davidem Contosem rozhodli, že svůj věnovaný čas budeme věnovat pouze do jednoho ze 3 nabízených titulů. GTSka už jsme byli přehraní a začaly nás nudit sterilní časové podmínky a v té době ani nepřibývalo slibovaného obsahu, jezdilo se 8 světových tratí pořád dokola.  Zkoušeli jsme asi měsíc a půl skvělé Asseto Corsa, které má velmi dobrou hratelnost a pocit z jízdy. Díky desítkám hodin ztrávených nastavováním a objevováním potencionálu hry Project Cars 2 jsme se rozhodli, že zůstaneme právě tady. Díky setupu se dá skvěle naladit auto a dá se krásně ovládat. Počasí je proměnlivé, mění se nejen vizuál během závodu, ale i teploty na trati. Do boxů neletíte 200Km/hod. , ale tak jako v reálu se zapnutým omezovačem. Informace během závodu od týmových inženýrů rádiem, skvěle zpracované info o soupeřích na trati, mezičasy, rozestupy, prostě asi to, co nám všude jinde chybělo. PC2 má navíc velmi bohatý obsah jak na tratě, tak na seznam vozů. Po vyladění hry a nastavení kamer, hodnot FOV se nám dostal z kokpitu nádherný zážitek a parádní pocit z rychlosti a jízdy samotné. Hra neměla na začátku prázdnin tolik fanoušků. Proto jsme se rozhodli začít pořádat závody ve hře PC2 pod značkou jD simracing (jjja87d a Domb0trom). Po 3 měsících se nám podařilo navázat spolupráci s ostatními skupinkami, roztříštěnými všude kolem a výsledkem je vzájemná podpora jezdců PC2 v ČR. Velmi si tohoto kroku vážíme a jsme rádi, že se nám podařilo společnými silami vytvořit, věřím, že silné a stabilní jádro PC2 pro konzole PS.

Jezdíš rád na Nordschleife?

Vždycky když to zapnu a to v jakékoliv hře, je to výzva. Trať do dneška nemám naučenou a každé svezení je pro mě zážitek. Mám z trati respekt, ale vždycky se v zeleném pekle rád svezu.

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách, rallycross atd. a jak se Ti dařilo?

Reálné zkušenosti se závoděním nemám. Motokáry občas jen jako hobby jízdy s kamarády. Mám pár známých, kteří se závodění věnují naplno, ať už v driftovacích soutěžích nebo rally.

Jakou závodní sérii a jezdce máš v reálu rád?

Paradoxně nesleduji moc okruhy, ale spíše rally, kterou jsem odkojený od malička. Takže spíše tihnu k jezdcům jako Colin McRae, Richard Burns, Gilles Panizzi, to byl panečku střelec na asfaltu. Z domácích pochopitelně Honza Kopecký a asi nejvíc jsem palce mačkal Romanu Krestovi, když jezdil s Octaviií WRC.

Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

Když jsem měl volant a hru GTS, tak jsem začal hledat komunity na FB. Byl jsem v jedné obecné o GTS a tam někdo dával odkaz na pitlaneclub.cz, klikl jsem a už jsem byl ve víru dění.

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod, a jak dlouho trénuješ?

Tím, že jsme spustili Endurance GT3 sérii, která se jede co 14 dní, tak jsou pro náš tým přípravy povinnost. Nejenom, že závody spolupořádám, ale také spolu s týmovým kolegou Davidem ladíme auto a setup na každý závod zvlášť. Za každým výsledkem je spousta práce, studování, ladění a testů. PC2 hrajeme něco málo přes 3 měsíce a chceme se zkušenějšími udržet krok, což není vůbec jednoduché. Tato cesta je velmi časově náročná, ale naštěstí nás to baví a je to pro nás radost. Odměnou je dobrý pocit na startovním roštu a jistota v tom, že jsme pro sebe udělali maximum.

Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK? Jaké závody a auta bys chtěl jet?

V podstatě pitlaneclub.cz je velmi dobře zaběhlá a organizovaná komunita jezdců, kde si každý fanda online závodů příjde na své. Fungují zde kalendáře, spolehliví organizátoři pro jednotlivé závodní tituly. Přál bych si jen, aby to vydrželo.

Koho považuješ za svého největšího rivala?

Tady stojí za zmínku to rozdělit podle her. V GTS je více kluků, se kterými člověk zažil velmi těsné souboje. V mém posledním období GTS byl pro mě nepříjemně dotírající Manicy_SVK. Ve hře PC2 se rád tahám s Martinem Hudcem – Hudomakki nebo rád sleduju červený McLaren Martina Burgeta 🙂

Jaký byl Tvůj nehorší a nejlepší závod na PITLANE CLUB CZ & SK?

Nejhorší jednoznačně German Cup na Monze s Audi TT, kdy jsem byl ve své lobby 2. na startovním roštu. Neustál jsem souboj se SaboteremSK a nabral ztrátu vyjetím do kačírku. Následně jsem jel stíhačku, dral se dopředu, ale svou místy bezohlednou jízdou jsem závod pokazil Ludvajzovi1.

Mezi ty nejlepší zážitky patří AMG cup a poslední závod na Nürburgring GP, kde jsem byl celých 40min. nalepený  za nárazníkem Roba Frnky. Z mého pohledu jeden z nejnáročnéjčích závodů na soustředění, souboj bez kontaktu, snažil jsem se ho předjet, ale nikdy jsem manévr nedotáhl, nešel jsem do vyššího rizika. Robo tenkrát dostal během jízdy 2s penalty a na cílové rovince v závěrečném kole mě pustil před sebe. Tenkrát to bylo pro mě malé vítězství a pamatuju si, že playset a triko se daly ždímat 🙂

Chystáš se na sraz PITLANE CLUB CZ & SK? Byl jsi na srazu, a jaké dojmy z toho máš, chtěl bys něco změnit?

Na srazu jsem byl poprvé minulou sobotu v Brně. Neměl jsem jet, jelikož jsme měli hokejový zápas. Nakonec kluků bylo dost a já vzal telefon, zavolal Pavlovi Eisymu a ráno mu potvrdil, že dojedu. Dobře jsem udělal. Sraz byl skvěle zorganizovaný Dilím, rád jsem se svezl na motokárách, ale ze všeho nejvíc jsem se osobně poznal s těmi, které znám jen z příspěvků na FB nebo ze závodů, kterých se účastníme společně. Skvělá parta kluků a pohodová atmosféra, kdo ještě nebyl, vřele doporučuji.

Profil jezdce zde:

jjja87d

Comments

Leave a comment