Konec šampionátu DTM OLDSCHOOL 2018

Konec šampionátu DTM OLDSCHOOL 2018

Kluci z Dark Side Ultimate Racing nám připravili naprosto úžasný šampionát se starými vozy DTM. I když to po prvních testech vypadalo, že auta k sobě moc nesedí, tak jsem rád, že kluci rozhodli, že pustíme všechny 3. auta na trať. A byla to dobrá volba. Auta k sobě opravdu seděla a kvalifikace byly velmi těsné.

Šampionátu se zúčastnilo 34 závodníků a z toho 10 závodníků mělo vůz značky Alfa Romeo, 13 BMW a 11 Mercedes. V osmi závodech dokázalo bodovat 23 závodníků

Nejvíce prvních míst získal favorit šampionátu Jigga_StRiKeR (5. vítězství), který díky horšímu začátku, kdy mu v Mugellu došel benzín a na Laguně, kde mu nesedlo nastavení auta, nechal rozhodnout šampinát v posledním závodě na Zandvoortu. Do závodu nastoupil z posledního místa a po kolizi se mnou pak následně udělal chybu a propadnul se na 4. místo a tím ztratil vzácné body a dojel na 4. místě a tím pádem v celkovém šampionátu na 2. místě o dva body.

Na 3. místě skončil namelessWeirdo, který bojoval s ddddawe a RonStreicher, ale RonStreicher už měl větší ztrátu, tak si udržel svoje páté místo. ddddawe bohužel udělal v druhém kole velkou chybu a auto rozbil. namelessWeirdo dlouho závod vedl, ale po prvním pitu se propadnul na 3. místo a po zmíněné kolizi se mnou a Jigga_StRiKeR dojel těsně za mnou na 2. místě. V jeho případě se jedná opravdu o velký progres, z osmi závodů byl 3. na podiu a je velká škoda, že se nemohl zúčastnit závodu na Brands Hatch. ddddawe se poprvé účastnil celého šampionátu na Pitlane Club CZ & SK a jeden z mála opravdu používá manuální převodovku a spojku, takže velký respekt k jeho skvělým výsledkům.
Na 6. místě se umístil DanM3e46, který bohužel nejel jeden závod na Imole a nepovedl se mu závod na Silverstone, a poté už nedokázal zopakovat své skvělé výsledky z počátku šampionátu, kde se 2x umístil na 3. místě. a proto už nemohl zasáhnout do boje o stupně vítězů  v celkovém šampionátu.

Na 7. a 8. místě se umístil DSGT5 a JaycobSto, kteří neodjeli celý šampionát, jinak by určitě byli v celkovém součtu na vyšších pozicích. Na 9. místě se umístil Jarda3209 a statistiku vede největším počtem nedojetých závodů a na posledním závodu v Zandvoortu mu došel např. benzín. Poslední místo v top ten si zajistil danik23cz, který pravidelně bodoval, ale bohužel se nezúčastnil 2. závodů a v této konkurenci je to velká ztráta.

V šampionátu automobilek pro mne překvapivě vyhrál Mercedes, protože jsem čekal i vzhledem k většímu počtu vozů BMW malinkou převahu, ale je aspoň vidět, jak to bylo pěkně vyrovnané.

Všem ostatním děkuji za skvělé závody a doufám, že vás to všechny naladilo na další šampionáty a uvidíme se na dráze 🙂

DTM OLDSCHOOL – AC

Comments

Leave a comment