IV. SRAZ PITLANE CLUB CZ&SK 2018 – 20.05.2018 – HOŘOVICE – REPORT

Všem bych chtěl hned na začátku poděkovat za neskutečnou a pohodovou atmosféru. Vše klaplo, všichni dorazili, kteří přislíbili účast (dokonce dorazili i ti, co nechtěli závodit a jen se potkat a pokecat :), počasí se vydařilo, prostě velké díky vám všem!

Víc už bych ani nemusel psát :), ale až budeme jednou vzpomínat, tak abychom tu měli pár faktů. Dorazilo všech 24 závodníků, takže nebyl problém sestavit 8 teamů (Hořovice už ani na 9. motokáru nemají) a plus jeden náhradník. Do 15:00 hod se odjeli zkušební jízdy, které sloužili zároveň i jako kvalifikační čas pro postavení teamové motokáry na startu. Hned v této části už odešla motokára č. 5 a musel se vyměnit motor. Bohužel jak je většinou ve všech kargin centrech známé, mezi motokárami je velký rozdíl, tady to byl i 4 sekundy na kolo, proto se losovalo a takto to vypadala kvalifikace a vylosování, ve které vyhrál m37mori37 s nejlepším časem 1:14,610:

3 8 Pitlejnaci svejdik70 0:01:19,920

Po startu došlo k nehodě, ke které se vrátíme, až budu mít víc info, nevím, kdo se tam roztočil, ale pořadí se dost změnilo, hlavně motokára č. 1 z prvního místa se hodně propadla. V dalších kolech byl hned tvrdý souboj mezi Vozembouch5 a DRIVER-86-CZ, který odnesl právě DRIVER-86-CZ výletem mimo trať a velká ztráta času.

Poté přišly už první technické problémy s motokárou č. 1, která měla problémy s plynovým lankem a musela na opravu. Dalším smolařem byl opět Vozembouch5, kterému při minulém srazu odešlo zavěšení a letos zadní gumy a musel na mimořádný pit na výměnu pneu. Sice hodně ztratili, ale nové gumy je neuvěřitelně zrychlili a získávali 3. sekundy na kolo (!).  Poté přišly technické problémy na motokáře č. 5, ale také přesně nevím, co se stalo, ale kluci z druhého místa spadli na 5.

Závod byl zajímavý až do posledního kola, poslední stint se měnilo i pořadí na 2.-3. místě a ve stejném kole dojelo 5. motokár!! Opravdu to bylo hodně těsné a vyrovnané a jen technické potíže a nevyrovnanost motokár nám dala větší rozestupy.