Jigga_StRiKeR – Rozhovor

Jigga_StRiKeR – Rozhovor

Dnes Vám představíme nováčka na Pitlane Club CZ & SK Jigga_StRiKeR. Začal s námi jezdit letos na PS4 a to v F1 2016, pcars 1 a na podzim v novém šampionátu F1 2017 a Assettě Corsa, kde bojuje o vedení v celém šampionátu.

Jak dlouho závodíš na psku, jezdil jsi GT a jaká verze se Ti nejvíce líbila? Kdo Tě k tomu dostal?

 

Na ps4 jezdím od F1 2015. Úplně první závodní hra co jsem aktivně hrál byla Gran Turismo 3. To mě hodně chytlo. Pak jsem taky kroužil ve Forze. Na ps4 jsem si koupil F1 2015 a od té doby jezdím i různé ligy a turnaje. Vždy jsem byl fanda závodu, takže když byla šance si je vyzkoušet aspoň doma tak jsem to chtěl zkusit.

 

Jezdíš na ovladači nebo na volantu (jaký typ volantu máš)? Uvažuješ o změně a jaké? Máš cockpit?

 

Jezdil jsem dlouho na ovladači, ale v létě jsem si koupil volant a je to mnohem lepší. Na volant mám stojan a sedím normálně na sedačce. Je to pohodlné a praktické.

 

Jaká auta a tratě Ti nejvíce sedí a máš rád?

 

Mám rád snad úplně všechny auta. Nejvíc jezdím s formulí ale závody s Gt3 jsou taky super. Pokud se nasbírá dostatečně velký počet lidí a bojuje se o každou pozici tak je to vždy skvělé. S tratí mám hodně rád Silverstone, Spa, Monaco a Monzu. Nemám snad žádnou vysloveně neoblíbenou trať.

Co říkáš na Gran Turismo Sport?

 

Hra se mi líbí. Dobře je řešen systém hodnocení rychlosti a chování ale i tak občas člověk narazí na lidi, kteří nejraději brzdí o auta. Toho se asi nikdy nezbavíme. Snad se časem rozšíří nabídka tratí. Počet aut je více méně v pořádku. Jsem zvědavý, jak se poperou s počasím, až ho přidají v aktualizaci. Celkově se to hraje dobře. Hraje to hodně lidí a dá se tam dobře závodit.

Jakou hru-simulátor hraješ nejraději a proč?

 

Je těžké vybrat pouze jednu hru. Z aut se mi nejvíc líbí Assetto Corsa. Z formulí F1 2017, která je hodně podobná modu F1 z Assetta. Samozřejmě není to až tak věrné jako v Assettu ale je to celkem blízko. Project Cars taky není špatná hra, ale chybí mi tam detaily. Je to takové čínské Assetto. Výhodou je počet tratí a aut. Když jsem ale porovnával Monzu nebo Imolu s Assettem tak ty tratě v Assettě jsou o pár úrovní výš.

Jezdíš rád na Nordschleife?

 

Ano. Je to super trať. Už jsem se jí konečně naučil. Člověk se tam hodně dobře naučí koncentraci.

Máš reálné zkušenosti v reálném závodění, jezdíš nebo jezdil jsi na okruhu nebo motokárách, rallycross atd. a jak se Ti dařilo?

 

Zatím ještě ne. Až koupím lambo tak ho vezmu na okruh určitě J

Jakou závodní sérii a jezdce máš v reálu rád?

 

V reálu sleduji hlavně F1. Tu sleduji více méně pravidelně od roku 2000. Minulý rok jsem koukal i na GT3 a vytrvalostní závody. Mám rád Hamiltona, Verstappena a Ricciarda.

Jak jsi přišel na závodění na PITLANE CLUB CZ & SK?

 

Viděl jsem, že Jarda trénoval na závod s LMP900 na Imole a chtěl jsem ho porazit tak jsem se přihlásil. Pak jsem to ve finále asi 5-krát roztočil a dojel předposlední. Jarda, samozřejmě vyhrál. Chytlo mě to tak jsem pak jezdil hodně na PitLane Project Cars a občas formule. Je to dobrá parta závodníků.

Připravuješ se nějak speciálně na každý závod, a jak dlouho trénuješ?

 

Za začátku jsem docela dost trénoval, ale teď si to zapnu tak půl hodinku před závodem a zkouším vyladit nastavení a dostat do ruky trať. Vyzkouším si vždy start, nájezd do boxů, vymyslím nějakou taktiku a to je vše.

Co bys změnil na PITLANE CLUB CZ & SK? Jaké závody a auta bys chtěl jet?

 

Neměnil bych asi nic. Snad bude časem jen víc a víc lidí na závody. To je základ. Vždy je lepší jezdit v 16 než ve 4.

Koho považuješ za svého největšího rivala?¨

 

V F1 jsem vždy nejvíc soupeřil s Foxmanem a v autech s Derekem a Jardou. To jsou vždy super závody a je důležitá každá setina.

Jaký byl Tvůj nehorší a nejlepší závod na PITLANE CLUB CZ & SK?

 

Nejhorší byl první závod v Gran Turismu když se mi nerozjelo ani auto. Nejlepší závody jsou vždy takové, kde se bojuje o první místo. V poslední době jsou to hlavně závody v Assettu s Derekem ale i poslední závody v F1 2017 kde byli super souboje s LilBlackem.

Jigga_StRiKeR

 

 

 

Comments

Leave a comment