PITLANE CLUB CZ & SK – 2014 – 2016

PITLANE CLUB CZ & SK – 2014 – 2016

Zítra na Nový rok to budou přesně dva roky, kdy jsme spustili tento web. Nikdy jsem nevěřil, že by Pitlane Club CZ & SK mohl vydržet více jak rok a zítra (1.1.2016) už vstupujeme do již třetí sezóny. První závod Pitlane Club CZ & SK se jel symbolicky s Renaultem Megane (bohužel část výsledků nejsou kompletní) s velmi dobrou účastí.

pitlanevyroci

Rok 2015 byl pro Pitlane Club CZ & SK zásadní. Zažili jsme plno pozitivních a negativních věcí, které nás ale posunuli dál.

Spustili jsme vlastní doménu, Mamoulinafh pro nás vede skvělé statistiky a samotní jezdci vymýšlí nové závody, šampionáty a tratě. Jeden jezdec se dostal do GT Academy v Abu Dhabi atd. Zorganizovali jsme skvělý sraz v Sosnové atd.

Bohužel jsme ztratili velkého jezdce Pavla alias DzudasR1cz, který byl naprosto skvělý a jeho výsledky se promítly do statistik šampionátů. Podle něho jsme i pojmenovali letní pohár a tuto tradici budeme dodržovat, ale stále nám velmi chybí a vzpomínáme na něj.

Další negativní věcí byl přechod pár závodníků na konkurenční Project Cars na PS4.

To nás ale nutí pořád pokračovat a udržovat tuto komunitu skvělých jezdců a myslím i přátel. Proto v roce 2016 rozjíždíme nové šampionáty:

Le Mans Série (http://pitlaneclub.cz/vypis-zavodu/rubrika/zavody/le-mans-2016/), který bude obsahovat 2. třídy vozů, pojede se cca hodinu půl s kvalifikací, kde budou závodit všichni společně a počasí bude proměnlivé atd. Závody budou kopírovat i velké reálné závody jako je 24 h Le Mans, 24 hours of Daytona atd.

Renault Cup (http://pitlaneclub.cz/vypis-zavodu/rubrika/zavody/renault-cup-2016/), který bude obsahovat vždy krátký závod se slabším vozem a výsledek bude i kvalifikace do hlavního závodu, ve kterém bude povinná výměna směsi.

Honda Cup (http://pitlaneclub.cz/vypis-zavodu/rubrika/zavody/honda-cup-2016/), který pro nás připravil Dawe260 a provede nás historií automobilky Honda.

Dále pokračují závody Supercars 2015, Supercars II, který pro nás připravil Derek a nejnovější šampionát Vision Masters od Djraspby.

Proto doufám, že rok 2016 bude pro náš klub příznivý a dočkáme se další závodní sezóny.

V lednu Pitlaneclub.cz team se zúčastní závodu v rámci Driving Academy, na jaře chystáme na sraz v Hořovicích a určitě přibude dalších akcí.

Na roku 2016 záleží jen na nás všech, jak se budeme účastnit závodů, jak budou probíhat závody atd. a na to se moc těším a přeji vám všem velmi rychlý rok 2016 😀

Eisy

 

Comments

  1. Hezky shrnuto 😊. Honda cup je dobrej napad…az skonci hlasim se dobrovolne jako Toyotak na Toyota cup…zkusim vybrat nejake legendarni kusy. Az to bude aktualni takbse s Eisym dohodnu na poctu zavodu atd…😊

  2. Project Cars raz do tyzdna bude pokracovat tiez?

Leave a comment