Mostecké klání uzavře pátý ročník Carboniacupu

Mostecké klání uzavře pátý ročník Carboniacupu

Již v neděli se opět otevřou brány Mosteckého autodromu, aby se tam letos již potřetí a naposledy konaly závody Carboniacupu pod názvem Bestcars4You Racing Day.  Ano, už to bude 29 závod Carboniacupu, neboli závod, který uzavře velmi pestrou sezónu sériových, či závodních aut, která se v Carboniacupu letos zúčastnila. A poděkování k hojné účasti nepatří nejen jezdcům a jejich teamům, rodinám, ale také sponzorům a garantům, bez kterých by se závody nedaly uspořádat.

foto Radoslav Holan
foto Radoslav Holan

Do Mostu se zatím přihlásilo 95 aut ve čtyřech kategoriích a jsme velmi potěšeni, že na nás asi čeká i rekord v počtu formulových vozů skupiny D, kterých máme přihlášeno dvacet monopostů.

Skupina A má svého leadera v Janu Semlbauerovi na BMW 130i, který zatím konkurenci skvěle válcuje a Radek Hort s BMW i Martin Jansa na Porsche ještě nemají nic ztracené. Kromě těchto pilotů se představí například Ron Dolgner z Německa na Opelu Corsa, Maxmilian Hönig s Toyotou Yaris, Otto Svoboda se Škodou 130RS, Petr Morávek na Škoda Octavia I, Jan Starosta s Mustangem GT3, Brit Jeff Alson s Porsche Carrera 911, Petr Suchomel s Renaultem Megane Trophy, či Dan Trnka s Attack GTR.

foto Radoslav Holan
foto Radoslav Holan

Skupinu B vede celkově Zbyněk Čurda, před Zdeňkem Čurdou na BMW a třetí v pořadí figuruje Standa Šedivec s Corvette ZR1, ten však nejenže ztrácí na druhého Zd.Čurdu jen 3 body, ale také má nevelký náskok na čtvrtého Luboše Sázavu s BMW. Jeden bod není zrovna mnoho. Dále se nám v Mostě představí například K. Hartinger, J. a M. Petschko a Mark Chmelik z Německa na Lotusech Elise, Roman Potakh s Hondou ITR DC2, Miroslav Bošek s Hondou CTR7G, Jan Zubatý s Citroenem DS3, Robert Wolf s Fordem Mustang, či Jan Mareček a Libor Milota s Nissany GTR. Dále pak Bolek Waszek a Anton Alexejev na Corvette.

foto Radoslav Holan
foto Radoslav Holan

Sedmnáct vozů, tedy speciálů přivítá v Mostě skupina C, která má společné hodnocení se skupinou formulových monopostů D. Zatím vede Michal Rejman s Caterhamem, před Jaroslavem Novákem na KTM X Bow a Michalem Petrů s Van Diemenem RF02. V céčkách se nám opět předvede Radical SR3RS Lukasze Kreskiho z Polska, Rene Tänzler z Německa na Caterhamu, Michal Vítek, Petr Koudelka, Tomáš Frank, či Jiří Roith s Caterhamy, nebo Radim Havlík s KTM X-Bow.

foto Radoslav Holan
foto Radoslav Holan

V kategorii poslední formulových vozů, neboli déčka, se přihlásilo 20 formulových monopostů, tedy chystáme se na rekord v této kategorii a doufáme, že padne! Mezi jezdci zahlédneme Václava Šafáře, Miroslava Hořovského a Michala Petrů ve stáji Chabrmotorsport, Jana Riegra s Forimem Honda, Vladimíra Netušila s Tomisem 04, Pavla Langera s Autolou, Filipa Turka s formulí Renault 2,0, Hanse Siebera s MTX 1-06, Lutze Stallbauma na MTX 1-03, Detlefa Schulze z Německa na Estonii 21M, či Petera Benze s východoněmeckou konstrukcí MT77.

Při poslední klání Bestcars4You Carboniacupu v Mostě bude jistě na co koukat a startovní listiny slibují vyrovnanou podívanou, přijďte tedy podpořit jezdce, vstup na svah, či do depa máte opět zdarma.

Vláďa Rožánek, Carboniacup 2015

 

Comments

Leave a comment