Vole, jedeme na legendy – 3. část

Vole, jedeme na legendy – 3. část

No tak to je pecka! Švagr vyhrál v nějaké soutěži svezení s Honzou Černým! Bohužel, termín se přesně kryje s termínem Legend… Nezávidím, vybrat z těhle lákadel to lepší, nebude lehká volba. Ještě teď vidím, jak měl hubu až za uši, když si při testu sedl do závodní Fábky a pak do Lanceru. No každopádně, ať vybere co chce, obojí bude fajn.

12076635_927322883970651_184478209_o

12! Švagr stále trpí… Snažím se pomocí kalkulačky spočítat cenu mýtného a rozhodnout zda pojedeme pohodlně po dálnici, nebo stylem „je to sice dál, zato horší cesta“. Zatím vede dálnice. U turniketů na placení mýta bude asi veselo, moje italština je lepší a lepší, už umím pozdravit. V Polsku mi stačila jedna věta na celý závody. „proszę pana, pan za pana, by drugego pana za pierwym panem widzeti nie było“ (v řad nastoupit). Chtěl bych být tak v pohodě, jako Ital co šéfuje stránky legend. Nové informace tam naskakují rychlostí šneka v driftu a stále nevím, kde se jede shake.

12048792_927323323970607_233074936_n 12087455_927322830637323_281093816_n

8!! Začíná přituhovat. Jak na teploměru, tak v hlavě a u srdce. Taloši nahazujou ofic startovku, nebesa se otvírají. Švagr netrpí… Podlehl základnímu pudu a jede si to užít do Sosnový. Hledá se náhradníček, velkej Pepa má někoho v záloze, tak uvidíme. Předvoj naší karavany se rozhodl vyrazit o osm hodin před námi a počkat na nás v Imole. Nevím sice, co je k tomu vede, ale aspoň bude čas sehnat a nabalit pro ně náhradní díly. (vtip, doufám) Počasí se touto dobou v Rimini netváří moc přívětivě. Musím najít kulicha a jégry, jestli bude v noci pět stupňů… Tak ještě radši vezmu kořku, ta zahřeje a dají se s ní odmastit brzdy. Plavky sice povezem, ale jen tak cvičně. Drktat zubama můžeme, až nám zastaví topení. Diana jede se 131! To je jeden z mála bohů v který věřím…. Ještě kdyby tak Ragnotti…

Každopádně startovku která obsahuje cca. 200 jmen a stejně tolik aut u kterých se tají dech, člověk nevidí moc často. Legendární jména, počínaje Kankkunenem, Delecourem, Alenem, chtěl bych napsat konče někým, ale je to nekonečno, NEKONEČNO! Koukal sem na videa a vidět POLO WRC bude fajn, ale na můj vkus to jede moc rovně, přiletí, odbrzdí, zatočí a je pryč. Nic co by povytáhlo koutky a donutilo ruce nadšeně tleskat nad hlavou. Nic o čem by se ještě po deseti letech a pěti pivech povídalo u stolu, jako by to bylo včera. O to víc se těším na srdcaře, kteří mají sto koní na jedné nápravě a dalších dvě stě jim buší pod kombinézou. Už slyším manželku: Jedeš na Legendy, tak nedržkuj. Nic Ti není dost dobrý! Až uvidím tohle, tak nikdy nebude nic dost dobrý. A navíc švagr bude další důvod proč se tam ještě někdy (za rok?) pojede znovu.

7! A je to tady… Leze na mě nějaká chřipečka, bolí celej člověk a normální chlap už by dávno letěl za závodní lékařkou. Ale jedinej závodní lékař kterýho uznávám je Sid Watkins. Dnes se mi ve škodovácké prodejně podařilo sehnat pro malého Jardu krásnou kšiltovku Škoda motorsport v dětské variantě. To bude radosti! Náhradník do dodávky odmítl svou životní šanci a do konce života se odsoudil k tomu, že TO prostě neuvidí… Nikdo další se nehlásí a já už malinko rezignoval. Příště až zase budu plánovat takovou akci, vyberu love předem a nebudu muset na poslední chvíli řešit obsazení sedaček. Konečný počet výletníků je tedy patnáct. V sobotu se jede ve Světlé nad Sázavou další podnik volného poháru. Dát si to jako předkrm by asi nebylo špatný. Tratě jsou to krásný, ale 40 přihlášených posádek je trošku bída. Světlou jsem jel 2x s Václavem a ani jednou až do cíle. Teprve s Pepíkem Hampejskem se mi v kitu podařilo projet cílovou rampu. Ty jedničkové zatáčky na vytočenou šestku budu vidět až do smrti, byl to mazec a nádherný zážitek. Mitfárování jsem pověsil na hřebíček po nešťastných událostech v posledních letech. Přeci jenom dvě krásný děti a nádherná manželka + hypotéka, to je dostatečná brzdička asi pro každýho. Třeba mi na starý kolena ještě hrábne a zase pojedem. Ale musí se něco změnit, když začne strach převažovat tu radost, něco je špatně.

6! 0! Tedy ne absolutní nula, ale dost velká na to, aby mě vyděsila ráno na teploměru. Cestou do školky se marně snažím vzpomenout, jak že to ti fotbalisti dělají s tím smrkáním, abych nemusel vyndat ruce z kapes. Radši je vyndávám, abych neměl oprať až na límeček. Jestli bude taková zima i tam, tak to teda nevím, jak zvládnem to spaní venku. Tlustej člověk prej líp plave a pomaleji chladne. Chudák Brnda, už vidím jak těch jeho padesát kilo ráno opatrně vytahujem ze spacáku, aby se nám nezlomil a za poutko u pyžama ho věšíme na plot, aby rozmrznul… Třeba hadi to takhle mají normálně.

Autor: Jarda Krejčí

Comments

  1. Hehe, trochu Pech s tím Honzou Černým…..ovšem Aleš je cyp jak lampa. Když vyhrál to „svezení“ v autě, měl vzít Honzu Černého na legendy a mohl s ním strávit v autě 10 hodin a ne jen 10 minut někde v Sosnové….to nevychytal.

    Teplot bych se nebál…. já našel 2 servery na počasí a jeden v noci hlásí asi 7 st. a druhý 16 stupňů. Doporučuji řídit se jako já tím druhým a bude to v pohodě. Každopádně hada ve spacáku mít budu, ale věšet mě za něj dofám nebudete :o).

    PS: Těším se jak malý Jarda!

Leave a comment