Budoucnost projektu Nissan LMP1 v ohrožení?

Budoucnost projektu Nissan LMP1 v ohrožení?

Projekt Nissanu GT-R LM NISMO vyvolává mnoho diskuzí a rozpačitých názorů – a to nejen v řadách příznivců motorsportu, ale i u nejvyššího vedení automobilky. Budoucnost tohoto programu má být rozhodnuta v následujících dnech v Japonsku.

Předmětem jednání nejvyšších představitelů Nissanu bude, zdali zůstanou věrni dvouletému programu Nissanu GT-R LM Nismo v aktuální specifikaci. Celý projekt je pod drobnohledem Nissanu, který zvolil netradiční cestu pohonu na přední kola s motorem vpředu.

„Nissan byl vždy spojován s inovací,“ pronesl výkonný ředitel Nissanu Carlos Ghosn. „Provedli jsme pokus, který se příliš nepovedl. Musíme přehodnotit strategii. Chceme být odlišní a konkurenceschopní. Teď jsme ale jen odlišní.“

nissan-gtr-lm-nismo-5-640x400

V Le Mans startoval Nissan se třemi prototypy. Do cíle dojel jen jeden, nicméně kvůli velké ztrátě na vítěze nebyl klasifikován.

Navzdory nadcházejícímu klíčovému jednání v Japonsku se však tým chystá na další velké testování. Na konci měsíce by se prototyp měl objevit na americkém okruhu COTA, kde se bude testovat nová aerodynamika s vyšším přítlakem, nový brzdný systém a hlavně upravené zavěšení kol. Kvůli původnímu řešení totiž nemohli závodníci jezdit před obrubníky.

Nissan pravděpodobně dokončí letošní sezonu FIA WEC, pokud program v Japonsku hned neutnou. Inženýři ale patrně nebudou schopni rozjet problematický hybridní systém.

Autor: Aleš Sirný

Zdroj: http://www.ceskeokruhy.cz/budoucnost-projektu-nissan-lmp1-v-ohrozeni/

Comments

Leave a comment