Velká cena ČR nahradí Německo v kalendáři Formule 1!

Velká cena ČR nahradí Německo v kalendáři Formule 1!

Letos se měla velká cena Německa uskutečnit na slavném Nürburgringu, nicméně okruh v pohoří Eifel na tom není finančně zrovna nejlépe, a tak se měla tato velká německá slavnost motorsportu přesunout zpátky na Hockenheim. Jenže tam je situace podobná…

brnof1

Bernie Ecclestone to už nevydržel a vyškrtl VC Německa z kalendáře Formule 1. Vůbec poprvé od roku 1960 se tak nepojede Grand Prix Německa. Fanoušci po celém světě smutní, vždyť Německo dalo světu Michaela Schumachera, Sebastiana Vettele a spoustu dalších borců, nemluvě o skvělých závodních vozech. Čeští fanoušci však smutnit nemusí.

Záchrannou ruku nabídl brněnský automotodrom a Bernie Ecclestone s radostí kývl. V České republice se tak letos pojede vůbec první oficiální velká cena!

„Brněnský autodrom se nabídl, že by rád uspořádal VC České Republiky, když vypadlo Německo a v kalendáři tak je ještě místo. Moc peněz tu nemají, navíc stále hledají finance na závody Moto GP, tak jsme se dohodli, že zalistovací poplatek zaplatím ze svého a o zbytek se postarají oni. V Česku je velký hlad motorsportu a nám jde právě o fanoušky. Chceme jen to, aby byli spokojení. Vůbec nevadí, že pár km od Brna proběhnou ještě další dvě velké ceny. Pokud budou spokojení fanoušci, budeme spokojení i my,“ prozradil oblíbený šéf Formule 1 Bernie Ecclestone.

Brněnský okruh má v letošním roce kalendář nabitý k prasknutí, ale prý se nemáme obávat, Formule se někam vlezou.

Autor: Ondřej Laušman

Zdroj: http://www.ceskeokruhy.cz/velka-cena-cr-nahradi-nemecko-v-kalendari-formule-1/

Comments

  1. ja uplne zapomenul…. jeste neco k aprilu…
    http://i.imgur.com/xc7kSNK.jpg

  2. No melo to byt prekvapeni ale prasknu to na sebe pojedu za mclaren jenom me polepej mondeo nejakejma nalepkama a nebudu muset tankovat pac za takovou chvilku to tolik dehtu nesezere …alonzo se stavi za moji mati chce se podivat jak se maj kocouri pokecat o zivote znas to….

  3. Az do „…zaplatim ze sveho…“ to znelo celkom presvedcivo 🙂

  4. dobry xD kdyby brnensky autodrom poradal zavod F1 tak by spolu s nim krachla i cela cr.. xD

  5. největší škoda na tom je, že je to pouze Apríl…aby Bernie něco takového zaplatil ze svého toho se bohužel nedožijeme ani ve snu…. 🙂

Leave a comment