Po klokaní stezce – tisková zpráva k závodu

Po klokaní stezce – tisková zpráva k závodu

Velká bitva, útok na nervy, update všech packetů, přestupy atd. nám zase zamíchaly karty v nabité sezóně SUPER GT 2015. Favorit stále není znám, nikdo nemá tak dostatečný náskok a i střed pole bojuje o každý bod. Auta jsou velmi vyrovnaná a každému sedí jiný okruh. Bohužel Bathurst nepřál nastavení HSV strojům a nejlepší byl za celý team byl opět DzudasR1cz, který se opět postaral o pověst zlého muže a jeho utajovaná příbuznost s kolumbijským a slavnějším bratrancem z F1 se opět projevila v souboji s Vozembouch5, na který severočeský závodník doplatil a jen teamová kolegialita zabránila udělení protestu a následné penalizace. Připomeňme poslední incident v šampionátu DTM, kdy DzudasR1cz v první kole kolidoval a doplatil na to Eisy, ztrátou 2 pozic. Ředitelství závodu na tohoto závodníka bude v dalších závodech klást velmi vysoké nároky na další provinění, které může vést na udělení penalizace na celý závod.

Vítězství start-cíl si opět užil Victim_81, který ač má stále zastaralý systém řízení místo moderního volantu, zajel nejrychlejší čas v kvalifikaci a v závodě naprosto bez chyby si dojel s velkým náskokem před derek_737-1 pro již 3 vítězství. „Moje motivace je poslední dobou slabší a o to víc jsem překvapený, že jsem tak snadně vyhrál bez velkých sobojů, za to hlavně děkuji teamu, který nám pro tuto sezónu připravil skvělé auto„, pronesl po závodě bez dalších komentářů.

Favorit šampionátu derek_737-1 byl po závodě trochu rozmrzelý, hlavně díky jeho handicapu, slabším zrakem (jediný závodník s dioptrickými brýlemi) a dřívější stmívání mu dělalo problémy: „Další závod je Daytona a tam je to fakt hrozný, tenhle závod budu muset asi vynechat..“ a dále si postěžoval na výkon v kvalifikaci: „Výsledkem závodu jsem celkem spokojenej, i když jsem se ani trochu opět nepřiblížil svým trénikovým časům, v průměru jsem dával časy o 0.7s horší„.

Utajovaný přestup Eisyho k Xanavi-Calsonic Team od Toyoty byl pro mnohé překvapením a bylo završeno prvním pódiovým umístěním v této sezóně. „V autě se cítím pohodlně, ale ještě nejsem úplně schopen využít potencionál vozu a dostat od teamového kolegy 1s v kvalifikaci je trošku smutné, nicméně jsem hrozně šťastný za umístění a první podium„. Po tristním výsledku z Tokia se ani nedivíme.

Dalším 4. místem a nejlepším umístěním Toyoty zakončil závod třetí muž šampionátu GT-Racing-cz_MB. „Nebýt chyby v ptakopysk esíčku, dojel bych před Eisym, ale i tak jsem hrozně spokojenej s výsledkem, vůbec jsem nečekal, že budu tak vysoko„.

Nováček šampionátu Fluzman zajel skvělou kvalifikaci a po startu se dostal na první místo, ale nedostatek zkušeností nebo nepozornosti udělal chybu hned v prvním kole a propadnul se nakonec závodního pole, nicméně dojel na skvělém 5. místě!

Dalším přestupem k Nissan teamu a skvělým umístěním anglický závodník CzEng68 na 6 místě po závodě zářil nadšením i když po kvalifikaci doufal v lepší umístění. „Na auto si stále zvykám, ale v Daytoně budeme hodně silní!

Toyota team mělo v první desítce další auto a to díky djraspby, který i přes velké problémy s technikou dojel na skvělém 7. místě, těsně před theworld455.

Na 9. místě dojel favorizovaný SLOVAKIA-66, který před závodem řešil technické problémy a po závodě byl velmi frustrovaný: „Budu chtít vysvětlení teamu, co se přesně stalo, autu chyběl výkon a teprve těsně před kvalifikací byl problém s olejovým čerpadlem vyřešen, přitom v tréninku jsem se na toto zaměřil. Opravdu netuším, co se děje a doufám, že se nejedná o nějakou teamovou režii. Teprve těsně před závodem jsem teprve dostal od teamu správný setup na brzdy. Budu chtít vysvětlení„. Připomeňme, že kvůli podobnému problému s prosazováním jednoho jezdce v teamu odešel  GT-Racing-cz_MB k Toyotě Teamu.

Poslední bodovanou pozici udržel Martinues-81, který dostal od teamu hodně zvláštní strategii. „Nevím, proč se to stalo, přitom jsem to viděl na 6-7. místo, no snad příště se to povede„.

Teprve na 11. místě dojel DzudasR1cz jako s prvním vozem HSV, který zde v Austrálii neměl šanci bojovat proti ostatním konkurentům.

Aktuální sestava aktivních jezdců, teamů a aut:

Jména Závodníků Team2 Auto
Dawe260 Honda HSV Team Raybrig HSV-010 12
Vozembouch5 Honda HSV Team Raybrig HSV-010 12
alexandr70 Honda HSV Team Keihin HSV-010 12
DzudasR1cz Honda HSV Team Keihin HSV-010 12
mamoulianfh Honda HSV Team Keihin HSV-010 12
FABIARSTDI Honda Team Raybrig NSX 06
SLOVAKIA-66 Honda Team Takata dome NSX 06
derek_737-1 Honda Team Raybrig NSX 06
fluzman Nissan Team Motul pitwork Z 04
CzEng68 Nissan Team Motul pitwork Z 04
Killer7601045122 Nissan Team Woodone advan Clarion GT-R 08
fury_CZ Nissan Team Motul pitwork Z 04
djraspby Toyota Team Woodone tom’s supra 03
GT-Racing-cz_MB Toyota Team Woodone tom’s supra 03
eisy Xanavi-Calsonic Team Xanavi nismo GT-R 03
needrace Xanavi-Calsonic Team Xanavi nismo GT-R 08
Liborcz01 Xanavi-Calsonic Team Xanavi nismo GT-R 03
Martinues-81 Xanavi-Calsonic Team Xanavi nismo GT-R 03
theworld455 Xanavi-Calsonic Team Xanavi nismo GT-R 03
Victim_81 Xanavi-Calsonic Team Xanavi nismo GT-R 03
flatthebest Xanavi-Calsonic Team Calsonic impul GT-R 08

 

Výsledek závodu:

mountzavodkomplet

 

Comments

 1. OK.

  Každopádne, všetko spočítané a updatované 😛

  V linku dole nájdete najnovší update prestupov a poradia tímov.

  https://drive.google.com/open?id=0B2Qvd0a_Nk9iSkF5ZVRqTkZaRVk&authuser=0

  Už mi len ostáva dúfať, že na Daytonu budem mať viac času trénovať 🙁

  Tiež nepatrí medzi okruhy, ktoré jazdím často 🙁

 2. Vůbec není špatný nápad, že méně aktivní jezdci by byly v druhé lobby, není špatný nápad! Každopadně ještě večer jsme se dohodli s Dawe260, že každej na příští závod potvrdí účast. Ale stejně to vyjde na 2 lobby…

Leave a comment