RACESTAR

RACESTAR

CO JE TO RACESTAR?

RaceStar je nadnárodní soutěž pro každého, kdo chce vstoupit do světa okruhových závodů. Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, ať už se závodní zkušeností (například z motokár), nebo i bez ní. Rozhodující je pouze jeho chuť stát se okruhovým závodníkem. Uchazeči nesmí být v roce pořádaní soutěže k datu 1. dubna méně než 14 let, a více než 25 let. Tato soutěž vznikla ve spolupráci závodního týmu Křenek Motorsport, Slovakia Ring, FA Event-Concept a hp media.

PROČ RACESTAR?

RaceStar znamená šanci pro kohokoli, kdo se chce stát okruhovým závodníkem. Nezáleží na tom, zda má finanční zázemí, pokud prokáže, že má talent, úsilí a touhu, budou mu otevřeny dveře do světa okruhových závodů.

Nikdo z nás neví, jestli se v České republice někde neskrývá nový Schumacher či Enge, RaceStar to chce zjistit!

A protože v naší zemi neexistují otevřené podmínky pro talentovanou motoristickou mládež přichází soutěž RaceStar, aby dala šanci novým talentům, tak jako to bylo v minulosti v případě projektu FormulaSTAR.

Princip soutěže?

Do soutěže je zapojeno celkem sedm zemí – Slovensko, Česko, Německo, Švýcarsko, Maďarsko, Rakousko a Slovinsko. Každá z těchto zemí provede své vlastní kvalifikační klání, z nějž vzejde 25 nejlepších jezdců dané země. O víkendu 5.- 7. dubna 2015 se na slovenském Slovakia Ringu uskuteční velké finálové klání do kterého se zapojí všech 175 vybraných soutěžících, kteří se utkají o připravené závodní sedačky pro sezónu 2015.

CO ČEKÁ NA VÍTĚZE?

1. místo – sezóna v kokpitu Formule Gloria
2. místo – sezóna v Suzuki Swift Cupu
3. místo – sezóna v ESET Twingo Cupu

ZÁVĚREM

Projekt RaceStar vznikl proto, aby pomohl celému středoevropskému motorsportu, a to hned v několika rovinách.

1) RaceStar chce ukázat, že o možnosti stát se závodníkem, nesmí rozhodovat pouze finanční prostředky. Mladí lidé by měli mít na začátku všichni stejnou šanci. Tento sociální aspekt je základem celého projektu.

2) Je nutné se pokusit o rozšíření základny automobilových závodníků.

3) Přispět k rozšíření aktuálního startovního pole na středoevropské okruhové scéně.

4) RaceStar chce objevit v České republice další talentované jezdce, kteří by byli schopni navázat na úspěchy české závodní školy.

Více zde: http://www.racestar.cz/

Comments

Leave a comment