Gran Turismo 6 Update 1.10

Gran Turismo 6 Update 1.10

Ve hře „Gran Turismo 6“, dostupné exkluzivně pro PlayStation®3, byl uvolněn vůz „Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo“. Seznamte se s výkonným strojem sršícím elegancí a nahlédněte do budoucnosti vozů Aston Martin.

Jak jej získat

Po provedení aktualizace 1.10 lze vůz zakoupit na obrazovce „Mé centrum“ (zde také můžete zhlédnout předváděcí video vozu), v sekci [VOZY] a [Vision GT]. Vůz je také možné získat dokončením kola (dosažený čas nerozhoduje) v novém sezonním závodě, který bude dostupný jen po omezenou dobu.

Aston Martin DP-100 Vision Gran Turismo

Aston Martin Design Prototype 100 přijíždí do závodních stájí Vision Gran Turismo. Celý vývoj byl kompletně v rukách interního návrhářského týmu pod taktovkou šéf-designéra Marka Reichmana.

Design Prototype 100, zvaný také DP-100, navrhl velmi zkušený tým, který na tomto projektu v hlavní centrále značky Aston Martin v Gaydonu (v hrabství Warwickshire) pracoval celých šest měsíců.

DP-100 se může pochlubit nejen svou krásou, ale také vysokou úrovní technické propracovanosti. Dvanáctiválec se dvěma turby, uložený ve střední části vozu, poskytuje úžasný výkon až 811 koní, který dokonale odpovídá vysokooktanové povaze hry.

Při přípravě vozu se uplatnila řada identických technik, které jsou používány při vývoji produkčních sporťáků Aston Martin – začíná se ručními náčrty a 3D modely a poté následuje kompletní realizace ve virtuálním světě – DP-100 nabízí výjimečnou úroveň detailů, plně funkční systém zavěšení a špičkovou elektroniku.

Některých designových prvků, které můžeme vidět u DP-100, jako jsou například zadní světla, jsme si mohli všimnout už u konceptu CC100 Speedster, kterým společnost Aston Martin oslavila v roce 2013 své sté výročí, a je tedy možné, že se s nimi v budoucnu potkáme také u produkčních sportovních vozů této světoznámé luxusní britské značky.

Představujeme NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo

Ve hře „Gran Turismo 6“, dostupné exkluzivně pro PlayStation®3, byl uvolněn vůz „NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo“. Seznamte se s hybridním GT konceptem, který produkuje přítlak odpovídající závodním vozům.

Jak jej získat

Po provedení aktualizace 1.10 lze vůz zakoupit na obrazovce „Mé centrum“ (zde také můžete zhlédnout předváděcí video vozu), v sekci [VOZY] a [Vision GT]. Vůz je také možné získat dokončením kola (dosažený čas nerozhoduje) v novém sezonním závodě, který bude dostupný jen po omezenou dobu.

NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo

Během své 80leté historie se společnost Nissan neustále snažila prozkoumávat možnosti motoristického sportu. Dařilo se jí zvláště u vozů GT se zaměřením na segment Grand Touring, díky čemuž se dostala do povědomí jako značka, která poskytuje bezkonkurenční úroveň výkonu skvěle vyváženou s požadavky na každodenní používání a komfort. Dnes nám přináší svou vizi blízké budoucnosti a novou generaci GT konceptu: „NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo“.

V posledních letech došlo díky digitalizaci vývojových prostředí, interpretace designu a vývojových procesů k revolučním změnám. V dnešní době mají designéři k dispozici prostředky, s jejichž pomocí mohou své vize ztvárnit a předvést rychleji než kdy dřív. Objevují tak nové zcela možnosti, které se jim při proměně jejich představ do reálných podob nabízejí; tentokrát ve virtuálním světě Gran Turismo. Designová studie vozu navržená virtuálně mladými designéry z Velké Británie zažehla plameny vášně mladých konstruktérů z vývojového střediska v Japonsku a podnítila řadu technických výpočtů a simulací, které vedly k vytvoření 3D vozu pro projekt Vision Gran Turismo.

Design navržený návrháři z londýnských kanceláří Nissan Design Europe, ovlivněnými dlouhou britskou historií závodění a vozů GT, se chlubí originální siluetou, opírající se o výrazné detaily a důkladné technické znalosti, které k Nissanu neodmyslitelně patří. Výsledkem jsou například nápadně tvarované blatníky, které byly v podobě jakýchsi předních a zadních křídel zakomponovány do přední i zadní části rámu obklopujícího prostor pro posádku v dispozici 2+2.

Tyto organicky vypadající přední i geometrické zadní blatníky pneumatiky zcela obklopují. Vzduch ženoucí se zepředu je rozdělován a pomocí precizních prvků dále odváděn do karoserie. Vzduch vháněný vpředu sacím otvorem prochází přes vnitřní stranu kol a zrychleně je odváděn k vyústění pod předním blatníkem. Tento systém umožňuje vozu překonávat odpor vzduchu ve vysokých rychlostech s minimálním úsilím. V zadním blatníku vzniká proud, který vzduchu umožňuje unikat dozadu a současně minimalizuje aerodynamický vír za vozem. Pokud se soustředíte jen na proudění vzduchu, zjistíte, že navzdory svému hranatému tvaru odpovídá jeho uspořádání závodnímu vozu určenému pro Le Mans.

Aktivní zadní křídlo se zvedá v závislosti na rychlosti a při 300 km/h (186 mph) působí přítlakem o hmotnosti 400 kg přímo na zámek diferenciálu. Pod podlahou je vpředu šikmé zalomení, které odvádí vzduch zpod podlahy k otvorům v předním blatníku a v kombinaci s velkým zadním difuzorem vytváří silný podtlak, který produkuje přítlak odpovídající závodním vozům. Na tomto voze najdete mnoho podobných nápadů, které jsou efektivně využity pro zlepšení jízdy a zvýšení rychlosti.

K pohonu je využíván vysoce výkonný hybridní systém FR-4WD s šestiválcovým motorem se dvěma turby v kombinaci se 3 motory. Vysoce výkonné motory vpředu a vzadu dokážou po sešlápnutí pedálu poskytnout vozu za všech okolností okamžitě mohutné zrychlení, které je motorem udržováno až do následující zatáčky. Výsledkem směrování točivého momentu jednotlivých předních motorů vlevo a vpravo a aktivního zavěšení je maximální aerodynamický výkon a vynikající chování vozu v zatáčkách i v extrémně vysokých rychlostech.

NISSAN CONCEPT 2020 Vision Gran Turismo představuje spojení designérské intuice a podrobných technických zhodnocení, je to vize i reálná možnost, návrh, který Nissan připravil pro nadcházející budoucnost.

i1aTNEEIxmCuSEE i1H1mlYAEbn0WuH

Comments

  1. Nisan dobry aston taky jen nechapu aston a mr??to me nejak nejde dohromady navic to vypada spis jak lambo nebo cizeta z budoucnosti jinak je pekny primo nadherny ale ne ne aston;)

Leave a comment