Dnes začíná Le Mans

Dnes začíná Le Mans

Od 16:00 hod do 20:00 hod dnes začíná volný trénink Le mans 🙂

Více zde: http://www.24h-lemans.com/en/program/program_2_2_1736/20140611.html

Legenda Kristensen nechybí

Největší hvězdou v Le Mans ale bude Dán Tom Kristensen. Ten se radoval z absolutního vítězství už devětkrát, poprvé v roce 1997 a naposledy loni. Triumfoval ve vozech Porsche, Bentley a především v Audi. Loni to bylo Audi R18 e-tron quattro, s nímž pojede i letos a bude společně s Brazilcem Lucasem Di Grassim a Francouzem Loicem Duvalem, ten se s ním dělil o vítězný vůz i loni, největším soupeřem pro obě toyoty.

Audi Sport Team Joest nasazuje hned tři vozy stejného typu. Jeden pojede s posádkou Marcel Fässler (Švýc.), André Lotterer (Něm.) a Benoit Tréluyer (Fr.), v dalším se budou střídat Filipe Albuquerque (Port.), Marco Bonanomi (It.) a Oliver Jarvis (v. Brit.). Podle odborníků jsou však letošní audi pomalejší než toyoty.

S vozy Porsche 919-hybrid přichází na start další slavná německá automobilka. Zatím jsou však příliš „syrové“ a tudíž nespolehlivé. V jednom z nich však usedne ještě loni hvězda formule 1 Australan Mark Webber, jehož kolegy budou Novozélanďan Berndon Hartley a Němec Timo Bernhart. Posádku druhého auta tvoří Romain Dumas (Fr.), Neel Jani (Švýc.) a Marc Lieb (Něm.).

Továrním posádkám tří nejsilnějších týmů by chtěli s polosoukromou Toyotou Rebellion R-one zatopit zkušený Němec Nick Heidfeld, syn slavného otce Francouz Nicolas Prost a Švýcar Mathias Beche. Mnoho šancí se jim však v obrovské konkurenci, která se tradičně sešla v královské kategorii LMP1, nedává.

Z Čechů jen Charouz

Charouz02_www.tadeasmarek.cz_1

Česko bude mít ve startovním poli také zastoupení, byť ne týmové. Jan Charouz jede společně s Němcem René Rastem a Francouzem Vincentem Capillairem v týmu Sebastien Loeb Racing s vozem Oreca 03R Nissan v kategorii LMP2. Další Čech však v devadesátičlenném startovním poli už není.

Program v Le Mans začíná ve středu 11. června odpoledne tréninkovými jízdami a ve 22 hodin první kvalifikací. Ve čtvrtek jsou na programu od 19-ti a 22-ti hodin další kvalifikační jízdy. Na startovní rošt se posádky seřadí podle nejrychlejšího času ze tří kvalifikací. V pátek odpoledne je na programu slavná Jezdecká paráda – představení jezdců, které by i letos podle prodaných lístků mělo přihlížet na 150 tisíc diváků. V sobotu 14. června závod startuje v 15 hodin a končí v neděli 15. června rovněž v 15 hodin.

Zdroj: http://www.sport.cz/moto/ostatni/clanek/582265-toyota-bere-v-le-mans-jen-vitezstvi-ma-na-to.html#section-artcl

Comments

  1. smutny konec pro porsche. fandil jsem jim. a fandil jsem i toyote. takze priste fandim audi protoze jsem chtel aby to nevyhrali. uz toho maji dost.

Leave a comment